Proč je důležité dávat sáček čaje před spaním do umyvadla? Geniální trik mazaných hospodyněk slibuje nebývalé účinky

Než vyhodíte použitý čajový sáček, zkontrolujte, za ho ještě nelze použít nějakým užitečným způsobem v domácnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos / Pardos / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Když dopijete čaj, tak sáček od něj nevyhazujte. Pokud byste to totiž udělali, připravili byste se o skvělého pomocníka. V domácnosti totiž ještě může mít mnoho funkcí. Čaj jako takový totiž obsahuje mnohé cenné složky, jež vám mohou pomoci s úklidem. Ovšem značné využití najde i čajový sáček jako takový.

Čajové sáčky pohltí zápach

Pokud totiž čajový sáček vysušíte, získá jednu absolutně perfektní vlastnost – začne skvěle pohlcovat pachy. A pokud vás tedy nějaký nepříjemný zápach obtěžuje, můžete na něj takto vyzrát. Jde-li o dřez nebo umyvadlo, pak jednoduše položte dva nebo tři čajové sáčky na odtok před tím, než půjde spát. Jemně je navlhčete a ráno se těšte na výsledek.

Dost možná budete nepříjemně překvapeni tím, že se do rána všech nepříjemných pachů zbavíte,. A totéž využití najde čajový sáček i ve vaší lednici nebo třeba v botě. Odtud se totiž mohou nepříjemné odéry také linout. A právě čajový sáček vás jich dokáže velmi efektivně zbavit.

Proč dávat použité čajové sáčky do dřezu iZdroj fotografie: Depositphotos

Čaj skvěle vyčistí dřez

Sypaný čaj je ovšem také skvělým čisticím prostředkem, protože má vysoký obsah tříslovin, jež mu pomáhá pronikat mastnotou. Třísloviny jsou přirozeně se vyskytující sloučeniny nacházející se v listech, které přispívají k nepříjemné svíravosti čaje ve chvíli, kdy jsou jeho listy louhovány příliš dlouho. Pokud namočíte mastné a špinavé nádobí přes noc do horké vody s použitými čajovými sáčky, zjistíte, že mastnota rychle povolila a vy ho poté umyjete snadněji.

Vodu poté vylijte do dřezu (samozřejmě bez sáčků), abyste zbavili mastnoty i jeho odtok. A kolik čajových sáčků použít? Pokud máte jen jeden nebo dva problematické kusy nádobí, budou vám stačí dva nebo tři kusy. Ale pokud je váš kuchyňský dřez plný znečištěného nádobí, budete k jeho vyčištění potřebovat až tucet použitých čajových sáčků. Výhodou je, že před touto procedurou sáčky nemusíte sušit.

Proč dávat použité čajové sáčky do dřezu iZdroj fotografie: Depositphotos

Čajové sáčky a mytí oken

Ovšem tento běžný kuchyňský odpad vám pomůže i při mytí oken. Stačí jejich skla jednoduše přetřít vlhkým čajovým sáčkem a posléze dočistit suchým hadříkem nebo papírovou utěrkou. Tento způsob očisty lze použít na jakékoli okno, zrcadlo nebo brýle. Specificky v tomto ohledu působí černý čaj, který dokáže perfektně vyčistit dřevěné podlahy. A jak na to? Jednoduše dejte ohřát hrnec vody a přidejte do něj pět nebo šest čajových sáčků.

Poté si uvařte třeba čaj a počkejte asi 10 minut, než voda trochu vychladne a sáčky se vylouhují. Nakonec vše nalijte do kbelíku a pusťte se do vytírání. Roztok vody s čajem rozpustí veškeré nečistoty nahromaděné na vaší podlaze, a to včetně všech odolných skvrn. Dejte si však pozor na to, aby byl mop spíše vlhký než namočený. Jinak byste mohli nechtěně udělat na jejich povrchu spíše nevzhledné skvrny.

Zužitkovat lze i obaly od čaje. Podívejte se, jak efektní může být skládání z čajových sáčků (Tea Bag Folding)

Jak využíváte čajové sáčky v domácnosti vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články