Přestavba obyčejného domku v příbytek snů ve stylu ranče z roku 1959 naprosto uchvátí. Nové a staré koncepty spojila jedinečným způsobem

Pokud byste si rádi užívali venkovského klidu, ale nemůžete si dovolit opustit město, nezoufejte. Dokážeme vám, že kousek venkova lze přinést i do velkoměsta.

Zdroj fotografie: Se svolením Rafael Soldi

Ranče jsou pro nesčetný počet amerických občanů srdeční záležitostí. A není se čemu divit. Mnoho z vás jistě alespoň chvíli snilo o životě na venkově spojeném s chovem krav, ovcí nebo koní. Zaměstnanci firmy SHED Architecture & Design přišli s neuvěřitelným návrhem, jak se tomuto snu přiblížit. Nechali přestavět jeden obyčejný domek v Seattlu do stylu ranče.

Změnou prošlo úplně všechno

Dům prošel celkovou rekonstrukcí, mezi jejíž hlavní cíle patřilo jeho oživení, dodání pohodlnosti, modernizace a zlepšení cirkulace vzduchu. Používány byly zejména přírodní materiály, které jsou typické pro ranče z druhé poloviny dvacátého století.

Zdroj fotografie: Se svolením Rafael Soldi

Obývací pokoj byl vybaven nadmíru pohodlnou pohovkou s velkým množstvím polštářů a stolem z dřevěného masivu, který místnosti dodává nádech venkovského sídla. Odpočívajícího obyvatele zde dále mile překvapí krb zapuštěný do stěny. Celý pokoj byl geniálně sladěn do odstínů bílé, hnědé a šedé.

Zdroj fotografie: Se svolením Rafael Soldi

Koupelna a kuchyň nebyly výjimkou

Přestavěna byla také koupelna. Veškeré její komponenty (od sprchy přes skříňky až po toaletu) byly vyměněny za moderní a vysoce funkční kusy, které zpříjemňují chvíle strávené při ranní hygieně. Prostor byl vhodně osvětlen a sladěn do bíla s přídavkem dřevěných prvků.

Do prostorné kuchyně byla umístěna kuchyňská linka s dřevěnými skříňkami a šuplíky. Každé hospodyňce jistě udělá radost i vestavěná trouba. V místnosti se také nachází dva velké jídelní stoly, které lákají k usednutí k nim a vychutnání si večeře v rodinném kruhu.

Zahradu zdobí okrasné dřeviny

V kuchyni se dále nacházejí velké prosklené posuvné dveře. Ty obyvatele přímo vybízejí k tomu, aby se šli podívat na venkovní prostory. Jako první je vidět horní dřevěná terasa s posezením ve formě pohodlných křesílek. Zahradu dále zkrášlují záhony s trvalkami a nádherné okrasné stromy a keře.

Mezi dřevinami se vine krátká cestička, která vede až ke spodní betonové terase s okouzlujícím ohništěm. K němu byl vysazen exotický druh javoru, jenž zahradě dodává na modernosti. Celý prostor je ohraničen zdmi z betonu, které místu poskytují klid a soukromí.

Co říkáte na tuto přestavbu vy? Líbí se vám?