Proč dávat cibuli pod polštář: Naši předci věřili, že dokáže zničit negativní myšlenky a zařídit příjemnější sny

Pokud vás trápí zlé sny, vezměte si na pomoci cibuli. Naši předci věřili, že si dokáže poradit se všemi negativními silami okolo nás.

Proč dávat cibuli pod polštář: Dokáže zničit negativní myšlenky i Zdroj fotografie: Peachyeung316 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Lidé se v průběhu dějin přikláněli k různým pověrám a tradicím, jež údajně ovlivňují náš život. Jedním z takových zajímavých rituálů je ukládání cibule pod polštář – tato zelenina totiž prý má pozitivní účinky na myšlenky a sny.

Vyhánění negativních myšlenek

Jedním z nejčastěji uváděných důvodů, proč si dávat cibuli pod polštář, je její údajná schopnost zahnat negativní myšlenky. Předpokládá se, že položení jedné cibule pod polštář před spaním vám pomůže alespoň dočasně zapomenout na životní problémy.

Důvodem této praktiky jsou symbolické vlastnosti cibule. Tato zelenina je totiž odedávna spojována se silou a odolností, protože je známo, že se jí daří a prospívá i v náročných podmínkách. Když tuto symboliku zavedete do svého spánkového prostředí, možná zjistíte, že se vaše podvědomí začne soustředit na pozitivní aspekty života a odvrhne negativní myšlenky a starosti.

Posílení všech příjemných snů

Další fascinující vírou spojenou s umístěním cibule pod polštář je její potenciál zlepšit kvalitu vašich snů. Důvodem tohoto přesvědčení je prý schopnost této oblíbené kuchyňské ingredience působit jako přirozený odpuzovač negativních energií. Prý zahání špatné sny a chrání spáče před negativními vlivy ve světě snů.

Rituál a jeho omezení

Umístění cibule pod polštář je poměrně jednoduché. Těsně před spaním si pod polštář zastrčte jednu cibuli. Nechte ji tam, dokud spíte. Když se ráno probudíte, jednoduše ji vyhoďte. Funguje totiž jenom jednu noc, pak už prý nemá na nasávání negativní energie dostatek kapacity. Někteří lidé ji místo likvidace používají na vaření, ale pokud na vliv negativních sil jen trochu věříte, pak to určitě není dobrý nápad. Nechcete je totiž zkonzumovat během běžného jídla, nebo ano?

okno v ložnici iZdroj fotografie: Pexels
Aby byly vaše noci zase o něco příjemnější, vezměte si na pomoci docela obyčejnou kuchyňskou ingredienci

Ať už v mystické vlastnosti cibule pod polštářem věříte, nebo ne, na rituálech a praktikách, jejichž cílem je vnést do našeho života více pozitivity a štěstí, je něco nepopiratelně krásného. Pokud se tedy někdy potýkáte s negativními myšlenkami nebo znepokojivými sny, můžete zvážit, zda tuto starobylou tradici nevyzkoušet. Koneckonců, kdo by nechtěl spát s uklidňující přítomností cibule jako strážkyně svých snů? A k lepšímu spánku vám může pomoci i jasmín.

Jaké techniky pro lepší spánek používáte vy?

Zdroj: PoradBook
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články