Proč dávat kolíček na sprchovou hlavici: Jednoduchý trik na aromatické SPA

Skvělou službu vám v koupelně udělá dřevěný kolíček a esenciální olej. Díky nim si doma snadno vytvoříte perfektní domácí lázně.

Pokud si chcete doma vytvořit báječné domácí lázně, nemusíte utrácet za drahé přípravky z drogerie i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Z kolíčku na prádlo a esenciálního oleje si snadno vytvoříte koupelnový osvěžovač. Aby však tato metoda fungovala efektivně, je třeba vzít v úvahu dva zásadní faktory. Za prvé, kolíček na prádlo musí být vyroben ze dřeva. A za druhé – chybět vám nesmí tajná přísada: opravdu přírodní esenciální olej. Pouze s těmito složkami bude tento trik úspěšný. Proto se nedoporučuje pokoušet se o tento tajný hack s plastovými nebo kovovými kolíčky na prádlo, protože materiál, ze kterého jsou vyrobeny, musí být savý.

Jak si vytvořit domácí lázně

Sáhněte po dřevěném kolíčku na prádlo a poté jej potřete zvoleným esenciálním olejem, například mátovým, levandulovým nebo citronovým. Nyní počkejte několik sekund a připevněte jej na sprchovou hlavici nebo na dveře sprchového koutu. Tímto nenápadným způsobem se vůně jemně rozptýlí po celé koupelně. Vyzkoušením tohoto hacku během koupele si můžete vytvořit skutečně aromatické domácí lázně. Jakmile se pára ze sprchy smísí s esenciálním olejem, vůně bude výraznější a navodí stav relaxace.

Další tipy na provonění koupelny

Vytvoření příjemné vůně ve vaší koupelně, aniž byste museli utratit celé jmění, je jednodušší, než si možná myslíte. V první řadě zvažte použití jedlé sody, která výborně neutralizuje pachy. Stačí posypat malé množství na nějaký nenápadný povrch a pomůže vám odstranit nepříjemné pachy. Nezapomeňte ji pravidelně vyměňovat. Pro zvýšení účinku neutralizace zápachu můžete do jedlé sody přidat několik kapek esenciálního oleje, čímž vytvoříte přírodní osvěžovač vzduchu.

Dalším jednoduchým trikem je použití toaletního papíru namočeného v esenciálním oleji. Umístěte jej na skryté místo v koupelně a on bude postupně uvolňovat příjemnou vůni. Stejný účel může splnit i hygienická vložka nebo tampon umístěný na nenápadném místě a postříkaný oblíbenou vůní.

Pokud si chcete doma vytvořit báječné domácí lázně, nemusíte utrácet za drahé přípravky z drogerie iZdroj fotografie: Freepik
Pokud si chcete doma vytvořit báječné domácí lázně, nemusíte utrácet za drahé přípravky z drogerie

Pomůže i obyčejná káva

Kávová zrna jsou známá svými pachově neutralizačními vlastnostmi, proto se s nimi často setkáváme v parfumeriích. Do koupelny můžete umístit malou misku s kávovými zrny, která pomůže absorbovat a neutralizovat různé pachy. Jedná se o ekologickou a finančně nenáročnou alternativu ke komerčním osvěžovačům vzduchu.

Sílu vůní v našem prostředí bychom neměli podceňovat. Aromatické koupele mohou pozvednout zážitek z koupání na úroveň lázní a poskytnout relaxaci a úlevu od stresu. Tajemství spočívá v kombinaci páry a esenciálních olejů, které mohou vytvořit ve vaší koupelně opravdu pohodovou atmosféru. A jestliže potřebujete sprchu důkladně vyčistit, pak vsaďte na vinný ocet.

Jaké jsou vaše triky pro skutečnou pohodu?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články