Zapalte v místnosti jeden bobkový list: Při správném postupu pozve domů i bílou magii a zbaví vás nejen bolesti hlavy

                   

Bobkový list je velmi oblíbeným druhem kuchyňského koření. Jde vlastně o sušený list vavřínu vznešeného (Laurus nobilis). Ovšem nehodí se jen do vaření – naopak, pokud ho zapálíte, můžete se těšit na mnoho pozitiv. A to jak v oblasti zdraví, tak i v okruhu bílé magie. Celý proces je navíc velmi jednoduchý.

Oblíbená bylinka ze Středomoří

Ve středomořských oblastech se bobkový list od pradávna používá k čištění domu. Neslouží však k běžnému úklidu, jak by se mohlo zdát, ale k duchovní očistě. V esoterice totiž tato zajímavě vonící rostlina ničí negativní energii, což se rozhodně může hodit. A říká se, že pokud ho nosíte u sebe, ochrání vás. Lze ho tedy použít i jako ochranný amulet.

A pokud ho zapálíte, tak skvěle ničí negativní energii v místnosti. Může vám proto pomoci od nemocí způsobených špatnou energií, kam se počítají podle esoterických věd například migrény, únava nebo závrať. A jak při správné aplikaci postupovat? Suchý list zapalte v nehořlavé misce – poté místo na 15 minut opusťte. Po návratu dobře vyvětrejte a máte hotovo.

Skvělá terapie i pro rodinné vztahy

Pokud u vás doma často otravují rodinné ovzduší hádky a konflikty, neustále dochází k nějakým poruchám nebo dokonce k rozbití vybavení domácnosti, a členy rodiny pronásleduje nevysvětlitelná smůla, pak to podle bílé magie svědčí o přítomnosti negativních vlivů. A jak to zjistit? Zapalte tuto bylinku a pozorujte jak, se bude chovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos
  • Pokud se nerozhoří, pak vám někdo závidí.
  • Šedý kouř znamená přítomnost osoby, která často chodí do vašeho domu a naplňuje ho negativní energií.
  • A silný černý kouř znamená to, že jste byli úmyslně negativně ovlivněni. V takovém případě je nutné přistoupit k rituální očistě domu.

Jak očistit dům od negativních sil

Tradičně se k tomuto procesu používá bílá šalvěj, ale bobkový list může být stejně účinný. A jak ho použít? Jednoduše vezměte pánev nebo hrnec, které již nebudete používat k vaření. Dovnitř vložte několik bobkových listů a zapalte. S hořícími listy pak pomalu obejděte všechny místnosti domu. Kouř pomůže odstranit špatnou energii a vytvořit ochranu před negativními silami. Hrnec nebo pánev poté vyhoďte i se zbytky listů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přitáhněte si domů pozitivní energii

Někdy však jen vyhnání zlých sil nestačí. Pokud ovšem sílu vavřínu zkombinujete se skořicí, pak můžete pozitivní sílu dokonce i přitáhnout. A jak na to? Vložte bobkový list do vhodné nádoby a zapalte. Jakmile zahoří, přidejte k němu kůru ze skořice. Následně s touto dvojicí obejděte celý dům a vykuřte každý pokoj. Nezapomeňte přitom ani na rohy a nepoužívané kouty. Provádějte tento obřad každý večer, dokud se vaší rodině zase nezačne dařit.

Funguje i vavřín se solí

Sůl je také velmi silným prostředkem odpuzujícím negativní energii.

  • Vezměte několik kusů bobkového listu.
  • Svažte je černou nití nebo ještě lépe stuhou.
  • Poté v misce smíchejte vodu se solí.
  • Následně v této tekutině bobkové listy namáčejte a důkladně s ní pokropte všechny místnosti (opět se soustřeďte hlavně na rohy).

Jaké je vaše nejoblíbenější použití bobkového listu?

Bobkový list je opravdu všestranný. Skvěle se uplatní nejenom v kuchyni, ale i v lékárničce
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články