Největší psí plemena všech dob. Vybrali jsme rekordmany, kteří jsou jediní svého druhu a větší než lidé

                   

Velká psí plemena jsou často neoblíbená, a to proto, že si mnoho lidí myslí, že velký pes znamená velké množství problémů. To ale není vždy pravidlem. Mnohdy je to naprosto naopak, velká plemena psů jsou velmi společenská a kamarádská. Jediným jejich problémem je skutečnost, že oproti malým jedincům žijí kratší dobu. V následujícím článku jsme se zaměřili na výškové rekordmany ve světě psů. 

Pes, který běžně měří až 90 centimetrů 

Prvním zástupcem obřích plemem je irský vlkodav. Jeho minimální výška je 79 centimetrů, v případě psa. Má také velmi dlouhou a hrubou srst. Jeho velikost a s tím spojená mohutná kostra z něj nedělá ani vhodného parťáka na vytrvalostní sporty. Problémem u tohoto plemena je také torze žaludku, je tedy zapotřebí hlídat ho u každého jídla, abychom se jí vyhnuli. 

iZdroj fotografie: Pexels

Podobné velikosti dosahuje také německá doga. Jedná se o plemeno mohutnější, a to hlavně díky jiné stavbě kostí. Německá doga ocení velkou zahradu, nebude zde ale spokojená po celý rok. Její srst je velmi krátká, může být proto náchylnější na chladnější počasí. Libuje si ale v pravidelných procházkách a je mírumilovným a oddaným společníkem. 

Miláček světa díky velkému soudku 

Známým psím plemenem, které dosahuje vysokých výšek, je bernardýn. Proslavil se hlavně jako záchranářský maskot, který má na svém krku soudek s lahodnou tekutinou. Na první pohled působí jako velmi statný pes, a to nejen díky své mohutné kostře, ale hlavně díky srsti. Právě ta z něj nedělá ideálního společníka do bytu, ale spíše do domku se zahradou. Na té může být díky své srsti a husté podsadě umístěn celoročně. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Méně známým plemenem je bordeauxská doga. Ta se i přesto, že dosahuje obřích rozměrů, hodí do bytu. Jedná se o velmi mírumilovného psa, který bez problémů zvládne i soužití s malými dětmi. Nevadí jí, pokud do ní někdo šťouchá nebo ji tahá za srst, která je krátká a jemná. Bordeauxská doga nám bude vděčná za společnost a dlouhé procházky. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články