Opuštěný venkovský statek čeká na kompletní renovaci. Architekti navrhli 3 zajímavé možnosti

                   

V jižním Cornwallu (Anglie), na poloostrově zvaném „Lizard Peninsula“, stojí starší farmářský dům se stodolou. Budovy již nějaký čas nikdo nevyužívá, což je ovšem obrovská škoda. Mají totiž co nabídnout. Stačila by jim jen jedna menší rekonstrukce a zařízení interiéru. Pak by se jistě proměnily v obydlí snů pro nejednoho milovníka venkova.

Chce to jen trochu fantazie

Ve vnitřních prostorách domku se aktuálně nenachází vůbec nic, což pozorovateli umožňuje dát průchod své fantazii. Může si tak představit moderně vybavený interiér, např. velkou a pohodlnou pohovku, před kterou stojí obývací stěna ze světlého dřeva s několika pokojovými rostlinami a širokoúhlou televizí.

iZdroj fotografie: Se svolením Clive Pearce

První patro, do něhož se budoucí majitel dostane po dřevěných schodech, je stejně jako přízemí větších rozměrů. Šlo by tedy stěnami rozdělit na pár menších místností, např. ložnici, dětský pokoj a pracovnu. U stolku postaveného před jedno z oken bude jistě díky výhledu na přírodu okolo domu radost pracovat.

iZdroj fotografie: Se svolením Clive Pearce

I stodola má na něco víc

Stodola, stojící hned vedle domku, taktéž oplývá velkým prostorem, který by byla škoda nevyužít. I ona má potenciál být obytnou jednotkou pro vícero lidí. Potřebuje ovšem doplnit o vybavení, tedy postele, pohovku, stůl, židle a další nezbytnosti.

iZdroj fotografie: Se svolením Clive Pearce

Umístění nemohlo být lepší

Obrovským pozitivem pozemku je jeho lokalita. Nachází se totiž v malebné vesničce jménem Treleague. Ta je vzdálená pouze dva a půl kilometru od dvou pobřežních vísek Porthoustock a Porthkerris a také od St. Keverne, což je trochu větší obec pyšnící se dvěma hospodami, kostelem z patnáctého století a několika obchody.

Tím výčet zajímavostí nekončí. Poloostrov Lizard je totiž známý křišťálově čistou vodou. Tu si můžete užít hned u několika pláží, např. Porthbeer Cove a Porthoustock Beach. V blízkosti stojí také několik dobrých škol, mezi něž patří St. Keverne Community Primary School a Coverack Primary School.

Jaké další nápady byste měli pro rekonstrukci tohoto domku a stodoly?

Poloostrov Lizard se pyšní překrásnou přírodou a výhledem na moře. Řekněte sami, není to skvělé místo pro dovolenou?
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články