Koupili si starý dům v aukci. Ve zdi našli přístup do tajné místnosti — ukrývala předměty nahánějící hrůzu

                   

Při koupi starého domu obvykle počítáme s ledasčím – například s tím, že bude pravděpodobně v natolik špatném stavu, že se zkrátka a dobře nevyhneme důkladné rekonstrukci. Jen málokdo by však ve svých zdech předpokládal přítomnost negativních sil a předmětů vztahujících se k černé magii. Přesto se však čas od času něco podobného stane. A rozhodně nejde jen o záležitost z laciných béčkových hororů.

Strašidelný dům z roku 1920

O tom by mohl vyprávět i mladý pár z Anglie, který se rozhodl pořídit si vkusné bydlení na poklidném venkově. Za cíl svých snah si partneři zvolili dům z roku 1920 a v aukci byli nakonec úspěšní. Poté, co obstarali všechny nezbytné náležitosti, se pustili do důkladné prohlídky samotného domu. Ta zprvu neukázala nic zvláštního – tedy do té doby, než narazili na prostor ukrytý vedle schodiště. To bývá v podobných domech poměrně časté.

Tento byl však tak dovedně ukrytý, že jim zpočátku na celé věci nepřišlo nic nápadného. Prozradil se až tehdy, kdy jeden z nich na stěnu spíše náhodou poklepal a ta se rozezněla dutým zvukem. V tu chvíli bylo jasné, že se za zdí něco ukrývá. Mladý pár měl vše jen za obyčejný prázdný prostor a po nějakou dobu mu nevěnoval pozornost. Při rekonstrukci však na ně čekalo překvapení, kterého by se nenadáli ani v těch nejhorších nočních můrách.

Místnost se rozhodli zrušit

Prostor pod schody se může stát cenným úložným místem, pokud ho správně zařídíte. A není tedy divu, že se oba mladí lidé rozhodli zazdění tohoto místa zbavit. Když však odstranili desku z překližky a začali se skrze cihly probourávat dovnitř, nestačili se divit. Místnost totiž nebyla prázdná, jak předpokládali. Naopak. Uvnitř se nacházela velká černá taška, která po rozbalení vydala hrůzné tajemství.

Uvnitř se totiž nacházela velká černá Bible. Ta však v místnosti nebyla sama – kromě ní tu leželo i několik zvláštních rituálních předmětů. Po tomto nálezu bylo rozhodnuto o ještě podrobnější prohlídce domu, která odhalila další nečekaná věci – například staré fotografie nebo zrcadla ve zdech domu. Pravděpodobně šlo také o součást nějakého rituálu. Kdo a proč je tam dal, se však už dnes nejspíš nikdo nedozví.

A jaké neobvyklé nálezy jste ve svém domě objevili vy?

@geebeetv Reply to @stephan1991stephan PART 3 #hiddenroom #scary #renovation #crazy #demolition #fyp #oldhousetiktok #oldbook ♬ Black Magic – Jonasu
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články