Které psí plemeno je pro vás jako stvořené? Vaše znamení zvěrokruhu leccos napoví

                   

Výběr nového čtyřnohého společníka není nikdy jednoduchý. V úvahu je nutné vzít celou řadu kritérií. A jedním z nich je znamení, které vám přísluší díky vašemu datu narození. Je totiž přirozené, že si pro sebe psi hledají parťáka se shodnými povahovými vlastnostmi, takže pokud vezmete v úvahu i tento aspekt, je pravděpodobnější, že k vám pes přirozeně přilne.

Beran je pod vládou Marsu

Dost možná to nevíte, ale tato planeta vládnete opravdu nevšední přitažlivostí – a stejnou vlastnost má i oblíbený německý ovčák. Stejně jako vy miluje dobrodružství, je inteligentní a dokáže být vůči svému pánovi opravdu loajální. Půjde tak o lásku opravdu na celý život. A pokud chcete přihlédnouti i k psímu horoskopu, pak se k vám bude nejlépe hodit znamení Blíženců, Vah a Vodnáře.

Býkům dominuje planeta lásky

Řeč je samozřejmě o druhé planetě sluneční soustavy alias Venuši, která je symbolem lásky a spokojenosti. Pokud k sobě budete hledat vhodné psí plemeno, pak to určitě bude kavalír King Charles španěl. Dokáže být pohodlný – stejně jako vy a kvalitně si užije pobyt venku i v menším bytě. Potřebuje k tomu jediné – vaši pozornost. Kavalír je také výjimečně společenský a rád tráví čas s lidmi. Pokud přihlížíte ke znamení, bude pro vás ideální Panna a Kozoroh.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Blíženci čerpají z Merkuru

Merkur byl velmi oblíbeným starověkým hrdinou. Šlo o posla bohů, což dokazuje i to, že planeta pojmenovaná po něm je dodnes velmi významným symbolem komunikace. Potřebujete k sobě kontaktního psa a tento požadavek skvěle splňuje Welsh Corgi. Tito psi jsou rádi středem pozornosti a pro vás půjde doslova o ideálního společníka. Jen pamatujte, že si o sobě občas trochu víc myslí. Tak to respektujte. Nejvíce si budete rozumět s Beranem, Býkem, Váhami a Vodnářem.

Rak se obvykle zhlíží v Měsíci

Pokud se o toto téma trochu zajímáte, pak víte, že Měsíc je pro astronomy sídlem mysli. Vy tedy patříte mezi velmi oduševnělá znamení a potřebujete k sobě stejně založeného čtyřnožce. A přesně takový je pomeranian alias německý trpasličí špic. Jde o malé psy, kteří ovšem mají opravdu velké srdce. Rádi vám budou dokazovat, že vás mají rádi, a totéž očekávají od vás. Ze znamení pro vás bude nejlepší Býk, Štír a Panna.

Lev je zadobře se Sluncem

Lev – to duše zvěrokruhu s korunou z plamenů. Jde o ohnivé znamení, které za všech okolností doslova přetéká energií, takže k sobě potřebuje stejně založeného psa. A pokud jste se někdy potkali s jezevčíkem, pak víte, že on těmto kritériím vyhoví zcela beze zbytku. Je to velmi odvážný a inteligentní pes, který své sympatie často věnuje jen jedné jediné osobě. Ze znamení se k vám nejlépe hodí Beran, Blíženci, Váhy a Střelec.

iZdroj fotografie: Pixabay

Panna vždy souzní s Merkurem

Nenechte se mýlit tím, že totéž platí i u znamení Blíženců. Ve skutečnosti jsou Panny spíše přemýšlivé a rády se na vše dobře připravují. A totéž dělají i rotvajleři. I když jsou od přírody považování za spíše agresivní plemeno, pravdou je, že jde o chlupáče velmi citlivé a ochotné. To jen lidé je dokázali vycvičit k leckdy opravdu hrůzným kouskům. Vaše znamení si pak nejlépe rozumí s Býkem, Rakem, Štírem a Kozorohem.

Váhy poslouchají planetu Venuši

Stejně jako bohyně lásky ani vy nemáte rádi konflikty. A proč byste také měli, když je Venuše zasvěcena lásce. Potřebujete tedy psa s opravdu velkým srdcem – a to je bezpochyby chrt. Nezáleží na tom, jaké plemeno si pořídíte. I když byl původně vyšlechtěn pro lovecké účely, ve skutečnosti je velmi přátelský a rád vyhledává nejrůznější aktivity. Skvělou dvojici pak vytvoříte zejména s Blížencem, Lvem, Střelcem nebo Vodnářem.

Štír upřednostňuje planetu Mars

Jak jsme už zmínili, tuto planetu charakterizuje leckdy až nadpozemská přitažlivost. Máte prostě osobní kouzlo, kterému jen tak někdo neodolá – leckdy se však skrývá pod povrchem, takže je patrné až při bližším prozkoumání, a stejnou vlastností, abychom tak řekli, disponuje i pitbul. A pokud chcete vytvořit opravdu ideální dvojici, bude pro vás perfektní pes, který se narodil jako Rak, Ryba nebo Panna.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Střelec si rozumí s Jupiterem

Přesně tak, Střelec je dalším ohnivým znamením a nejlépe ho charakterizuje planeta Jupiter, což je mimo jiné i planeta hojnosti a radosti. A jaký pes se nejlépe hodí k vám? Docela jistě australský ovčák. Je extrémně energický, stejně jako vy, takže uvítá parťáka, s nímž se bude moci trochu vybouřit. Také miluje dobrodružství a rád vás doprovodí i na dlouhé výlety. Jako znamení jsou pro vás nejlepší Beran, Lev, Váhy a Vodnář.

Kozoroh čerpá sílu ze Saturnu

Nejspíš vás nepřekvapí, když vám prozradíme, že Kozoroh je spíše váhavé znamení. Asi to znáte sami na sobě. Jen neradi spěcháte a rádi si vše opravdu důkladně promýšlíte. A které plemeno má stejné povahové vlastnosti jako vy? Rozhodně belgický ovčák. I když na to nevypadá, i on si každý svůj krok pečlivě promýšlí a nejedná neuváženě. Skvělou dvojici s Kozorohem pak vytvoří Býk, Panna, Štír, Kozoroh a Ryby.

Vodnář je ovládán Uranem

Pro vás není problém naladit se na harmonickou vlnu jemného Uranu, ovšem v životě vám to nepřekáží. Zároveň máte sklony k lehkomyslnosti a rádi vyhledáváte dobrodružství. Tedy stejně jako pes basenji. Pochází z Afriky, je středně velký a opravdu inteligentní. Dokáže silně přilnout ke svému pánovi, ale vůči okolí umí být velmi ostražitý. Ze znamení vaše potřeby nejlépe naplní Vodnář, Blíženec, Váhy a Střelec.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ryby souzní s Neptunem

Abychom byli přesní, Rybám přisuzuje indická astrologie ascendent Jupiteru. Oba směry se však shodnou na vysoké inteligenci tohoto znamení a schopnosti prožívat hluboké emoce. A stejně lze charakterizovat oblíbené kokršpaněly. Rádi vám budou nablízku a stále dokola vás budou ujišťovat o tom, že jste pro ně tím nejdůležitějším na světě. Nejlépe si s vámi porozumí Býci, Raci, Štíři a Kozorozi.

A k jakým kritériím přihlížíte při výběru psa vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články