Perfektní hnojivo pro extrémně rychlý růst paprik. Zvětší se z čista jasna přímo před očima

                   

V případě, že jste se s tímto problémem setkali a vaše papriky nejsou takové, jaké byste si představovali, můžete použít jednoduché hnojivo z přísad, které pravděpodobně najdete doma, případně jednoduše dokoupíte. Paprikám se poté bude dařit mnohem lépe a odmění vás růstem plodů, které budou velké a samozřejmě také chutné.  

Potřebovat budete křídu 

Připravte si 250 mililitrovou sklenici plnou nastrouhané křídy. Dále je potřeba minimálně 300 mililitrů infuze hnoje, lepší však bude 500 mililitrů. Případně lze použít litr trávy. Další přísadou je voda. Důležité je, že musí být stojatá. Pokud tedy nemáte doma vodu v sudech nebo v jiných nádobách, natočte 10 litrů vody a nechte ji v konvi dostatečně odstát. Až bude vše připravené, všechny přísady smíchejte dohromady. 

iZdroj fotografie: Unsplash

Poté litr získaného roztoku nalejte ke každé rostlině papriky zasazené ve vaší zahrádce. Před hnojením samozřejmě nezapomeňte půdu zavlažovat. Za několik málo dní pravděpodobně své keříky paprik nepoznáte. Budou totiž všechny krásně zelené a budou aktivně růst. Zanedlouho se dočkáte i krásných plodů. Křída obsahuje velké množství vápníku, což je vynikající prevence proti hnilobě.  

Hnojte bohatým hnojivem 

Ve chvíli, kdy keře začnou aktivně plodit jejich růst a plodnost podpořte přírodním hnojivem bohatým na draslík. Ten stimuluje hojné hnojení. Pokud na trhu nenajdete vhodné hnojivo, můžete ho nahradit zcela jednoduchou věcí. Pořiďte si dřevěný popel. Stačí 500 mililitrovou sklenici plnou popela smíchat opět s 10 litry vody. Po smíchaní nechte vodu 24 hodin odstát. Poté můžete využívat. Hnojte opět na vlhkou půdu.  

iZdroj fotografie: Unsplash

Aby se paprikám dařilo, pochopitelně je nestačí jen hnojit. Důležité je také pravidelné zalévání. Bez toho by vám rostliny totiž mohli takzvaně přischnout, protože papriky koření velmi povrchově. Jejich kořeny dosahují zhruba deset centimetrů pod povrch země. Záhon také pravidelně zbavujte plevele.  Pamatujte si také to, že kvůli specifickým nárokům na živiny se papriky nemají minimálně pět let sázet na stejné místo. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články