Telefon by neměl být celou noc zapojený do nabíječky

Pokud chcete ochránit baterii svého telefonu i během těch nejkrutějších zim, měli byste si osvojit několik šikovných technik. i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nabíječka je primárně určená k tomu, aby nabíjela mobilní telefon v takovém případě, kdy je baterie zcela prázdná nebo nabitá jen částečně. Existuje však řada lidí, kteří i po dosažení plného nabití ponechávají mobilní telefon nadále připojený na nabíječku, která je dále zapojená do sítě. Pokud mezi ně také patříte, je tento článek určen především pro vás.

Hlavní důvody, proč telefon po nabití odpojit od nabíječky a tu ze sítě

Pokud je váš mobilní telefon nabitý na 100 % a vy jej přesto necháte dál nabíjet, má to tyto důsledky:

  • výrazně se zkracuje životnost zařízení, a to jak mobilního telefonu, tak také vlastní nabíječky
  • dochází ke zbytečné spotřebě elektrické energie, a
  • zvyšuje se riziko vzniku požáru, a to zejména z toho důvodu, že hrozí zkrat.
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Pravděpodobnost, že nastane důsledek uvedený na posledním místě výše uvedeného výčtu, se zvyšuje zejména tehdy, když používáte neoriginální příslušenství nebo příslušenství, které vykazuje známky opotřebení.

Příliš dlouhé zapojení do sítě může mít negativní důsledky samozřejmě také při kontaktu s vodou, a to nejen při zaplavení místnosti, ale také například při nechtěném rozlití většího množství vody nebo například zatečení vody do místnosti, kdy při bouřce nebylo zavřené okno. Takových situací může vzniknout celá řada a není důvod k tomu, aby člověk ještě přispíval k tomu, aby došlo k nějaké nepříjemné události.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Opatrní by měli být zejména ti, kteří domácnost sdílejí s malými dětmi nebo volně se pohybujícími mazlíčky, kteří se ke kabelům mohou také snadno dostat a hrozí jim potencionální nebezpečí.

Poškozuje se nadměrným nabíjením baterie telefonu?

Častou otázkou, která s daným tématem úzce souvisí, je také životnost baterie a vliv nadměrného nabíjení na její stav. Moderní smartphony jsou již vybaveny takovou technologií, která jim umožňuje poznat, že baterie je nabitá na 100 %, a nabíjení poté ukončit, ačkoliv je telefon dále na nabíjení fyzicky napojený.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Přesto lze však říct, že baterii dlouhodobé připojení telefonu k nabíječce nijak neprospívá, protože například i v noci dochází k určitému minimálnímu vybíjení baterie, které baterie okamžitě kompenzuje dobíjením a tento neustálý proces, jakkoliv nepostřehnutelný, ji z dlouhodobého hlediska oslabuje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články