Koupelna by měla být čistá, bez usazenin, plísně a pokud máte plechovou vanu, tak i bez rzi. Takové usazeniny jsou velmi časté a pokud vám došla síla na neustálé každotýdenní zdlouhavé drhnutí, máme pro vás řešení. Vodní kámen je nepříjemností snad každé domácnosti, ale jakmile se objeví plíseň v rozích vany, je potřeba okamžitě jednat.
Plíseň a její mikročástečky se mohou dostat do vašich dýchacích cest a způsobovat tak nepříjemné onemocnění, které nikdo z nás nechce. Koupelny bohužel podléhají plísním, ať už na vaně nebo v rožcích za skříňkami a jinde. Je potřeba se tomuto vlivu vlhkosti okamžitě bránit. Pokud máte vyzkoušeno pár technik na odstranění nečistot, ale nejsou nikterak účinné, vyzkoušejte ještě naše metody, které vás zbaví bakterií, nečistot, ale také vám ušetří čas.
Potřebné suroviny pro dokonale čistou koupelnu
- Láhev s rozprašovačem
- Lihový ocet
- Tekuté mýdlo
Výše zmíněné produkty má jistě každý z nás doma. A nejlepší na tom je, že už nemusíte dýchat chemické komerční prostředky, které vám akorát tak devastují zdraví, mohou způsobit kožní vyrážky, snížení imunity a mnoho jiných vážných onemocnění.
Postup bude jednoduchý. Ocet zahřejte v misce na teplotu přibližně 40°C a nalijte jej do rozprašovače. Poté do lahve přidejte i tekuté mýdlo. Množství by mělo být jedna ku jedné. Zašroubujte láhev a řádně protřepejte ať se obě suroviny promíchají. Nechte malou chvilku odstát, aby v lahvi klesla pěna. Nyní směs nastříkejte na znečištěné povrchy – vodovodní baterii, celou vanu, ale i do umyvadla či do záchodové mise. Teď nechte směs působit přibližně půl hodiny.
Nyní je nejlepší čas na kafíčko a vynikající zákusek. Dejte nohy na stůl a odpočívejte. Po necelé hodině se vraťte do koupelny a povrch se směsí opláchněte teplou vodou a hadříkem. Po umytí můžete baterie utřít suchým hadříkem pro vyšší lesk.