Chladné počasí o sobě dává vědět a pomalu a jistě se objevují také první mrazíky. To znamená ideální čas na zazimování vaší zahrady. A jak na to, aby vše klaplo do posledního detailu? Podívejte se na rady, se kterými to zvládne každý.
Zaměřte se na trávník
Co udělat jako první? Před zimou ho rozhodně posekejte. Vhodné je držet délku zhruba 4–6 centimetrů, která je pro účely zazimování tou ideální. Dále je třeba myslet i na to, že byste ho měli uklidit od všech nečistot, které se na něm mohou nacházet. Nezapomínejte také na jeho hnojení. Aby se vám na jaře podařila jeho obnova, důkladně ho pohnojte už na podzim.
Myslete i na své záhony
Pokud už proběhla poslední sklizeň, můžete se zaměřit také na svoje záhony. A co byste měli udělat? Opět je třeba je vyčistit od nečistot a následně je zryjte. Stačí jenom hrubě a není třeba myslet na jakoukoliv estetiku a důkladnost. Tímto máte na zazimování připraveny i záhony. I tady neuděláte chybu, pokud přidáte trochu hnojiva. O to lépe bude půda připravena na jarní sázení.
Chraňte stromy
Myslete na to, že během zimy může na vaši zahradu zavítat i lecjaká zvěř. Je proto dobré obalit stromy, abyste zbránili tomu, že je zvířata okoušou. Samozřejmostí by mělo být i to, že ze stromů sklidíte i veškeré plody. Pokud máte na své zahradě i jehličnaté stromy, ty doporučujeme před zimou důkladně zalévat. Jenom tak ji přežijí bez jakékoliv újmy.
Zaměřte se na jezírka a bazén
Je obojí součástí vaší zahrady? Potom myslete hlavně na důkladnou čistotu. A to jak bazénu, tak i jezírka. Pokud je to možné, jak jezírko, tak i bazén přikryjte. Jedině tak zamezíte, že se do něho dostanou nečistoty, které by mohly vodu kontaminovat. To samozřejmě neplatí o jezírkách, kde chováte ryby. Zde je naopak důležité nejenom nezakrývat, ale zajistit rybám i dostatek kyslíku a to, aby celá vodní hladina nezamrzala.