Dubnové hnojení tulipánů: S dusíkatými hnojivy vykvetou cobydup

Aby vám vysazené tulipány opět vykvetly do krásy, je potřeba dopřát jim po zimě tu nejlepší péči. Znamená to především dodávku správného hnojiva.

Dubnové hnojení tulipánů: S dusíkem vykvetou cobydup i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Okrasné květiny patří mezi dokonalou ozdobu dvorků, zahrádek i veřejného prostranství, jak píše web iReceptář. Abyste podpořili růst a vývoj tulipánů po dlouhé zimě, dopřejte jim veškerou potřebnou péči. Věnujte jim čas a trochu úsilí a za pár týdnů vaši zahradu ozdobí množství pestrobarevných květů, ze kterých vás bude přecházet zrak. Užijte si krásu jara a nechte své tulipánové záhony vykvést se vším všudy.

Jak správně o tyto květiny pečovat

Často se stává, že jsou tulipány v prvním roce veliké, silné a zářivé, což majitele zahrady jistě potěší. V dalších letech bývají však jejich květy stále slabší a méně výrazné, až nakonec rostlina vůbec nevykvete. Tomu můžete předejít, pokud se o své tulipány na jaře dostatečně postaráte, jak píše web Pěstitelka. Takto mohou tyto rostliny zdobit vaši zahradu ještě několik příštích sezón.

Jak pěstovat nekonečné množství tulipánů ve váze či sklenici a navěky si užívat krásnou barevnou kytici

Hnojivo, které vám zajistí krásné květy

Pro krásné a velké květy použijte k hnojení tulipánů směs bohatou na dusík. Díky ní budou květy zdravé a zářivě barevné (velmi dobře se pro výživu těchto květin hodí například ledek, jak už Chalupáři-Zahrádkáři psali dříve). Mladé tulipány bývají odolné i vůči přízemním mrazíkům, takže se nemusíte bát, že by je nízké teploty spálily nebo zpomalily jejich růst. Půda okolo květin by ale měla být sušší, aby se zvýšil přísun kyslíku ke kořenům. Čerstvé výhonky proto zalévejte jen opravdu zřídka.

Dopřejte tulipánům po zimě náležitou péči a podpořte tyto rostliny v růstu. Odměnou vám bude záplava nádherných barevných květů. iZdroj fotografie: Freepik
Dopřejte tulipánům po zimě náležitou péči a podpořte tyto rostliny v růstu. Odměnou vám bude záplava nádherných barevných květů

Při přetrvávajícím sněhu můžete sypké hnojivo nasypat na vrstvu sněhu nebo pod něj a nechat pomalu tající sníh distribuovat živiny i do nižších vrstev půdy. Kromě dusíku podporuje kvetení tulipánů také zinek a mangan, který pozitivně ovlivňuje vývoj a růst pupenů. Pokud toužíte po upraveném záhonu plném rozkvetlých květů, neměli byste v péči o tyto rostliny polevovat ani v následujících měsících. A opravdu choulostivé druhy se vyplatí na začátku léta vyjmout z půdy a opět je zasadit na podzim. Vykvetou pak ještě lépe.

Jak správně pěstovat tulipány – návod pro začátečníky i pokročilé

A jak se staráte o tulipány na jaře vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články