Vitamín B rozpuštěný ve vodě zajistí bohatší kvetení muškátů

Muškáty jsou oblíbenou ozdobou venkovních parapetů, balkonů a teras. Aby vám tyto květiny vykvetly do krásy, použijte k jejich ošetření roztok vyrobený z této tablety.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Muškáty jsou dokonalou dekorací, kterou můžete umístit na terasu, balkon, parapet nebo s nimi ozdobit altánek. Proto je tato květina mezi zahradníky tolik oblíbená. Po tomto speciálním hnojivu vám muškáty pokvetou ještě mnohem více.

Jak správně pečovat o muškáty

Pěstování těchto okrasných květin dokáže zahradníky často pěkně potrápit. Aby vám tyto rostliny prospívaly, je potřeba zajistit jim dostatečný přísun světla, vzduchu i potřebných živin. Jejich množství je však nutné pečlivě hlídat. Muškáty jako jedny z mála květin velmi trpí přehnojováním organickými hnojivy. Po zimě dopřejte těmto kráskám komplexní hnojiva a v létě množství některých látek snižujte.

Jak správně muškáty hnojit

Na začátku jara dopřejte rostlinám komplexní výživu, kterou nastartujete další růst. Nejdůležitějšími prvky jsou dusík, fosfor a draslík. Zvláště díky dusíku mohou květiny rychleji růst a získají dostatek času a živin pro následné kvetení. V letních měsících byste se měli dusíkatým hnojivům zcela vyhnout, abyste svým rostlinám neuškodili.

hnojení muškátů iZdroj fotografie: Depositphotos

Nahraďte drahá hnojiva z obchodů

Aby vaše muškáty krásně kvetly, nemusíte kupovat speciální hnojiva plná nebezpečné chemie. Snadno je můžete nahradit organickým roztokem připraveným jen z pár ingrediencí. Vhodné hnojivo si snadno vyrobíte použitím vitamínu B. Jednu tabletu nechte rozpustit ve 2 litrech vody. Zeminu v květináčích nejprve zalejte čistou vodou a teprve poté jako hnojení na muškáty aplikujte tuto vitamínovou směs.

Pokud budete při pěstování muškátů dodržovat jednoduchá pravidla, veškerý čas a práce, kterou jim věnujete, se vám vrátí v podobě sytě barevných květů, které se stanou dokonalou ozdobou vaší zahrady. Vypěstujte si tyto okrasné rostliny a ozdobte jimi svůj domov. Kromě estetického charakteru mohou muškáty přitáhnout svou vůni na vaši zahradu prospěšný opylující hmyz, který svou přítomností prospěje i dalším rostlinám v okolí.

Jak probudit muškáty po zimě

Čím hnojíte muškáty po zimě vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články