Jak na jarní krmení hyacintů: Krásné květy zařídí močovina

Hyacinty pokvetou tak krásně, jako ještě nikdy. Stačí je pohnojit osvědčenou živinou, která jim dodá více barev i větší květy.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Močovina, hnojivo bohaté na dusík, hraje klíčovou roli při podpoře růstu a kvetení všech na výživu náročných rostlin. A nepřekvapí, že mezi ně patří i hyacinty, jak uvádí web iReceptář. A její aplikace přitom není vůbec těžká.

Porozumění výživovým potřebám hyacintů

Než se ponoříme do konkrétních technik hnojení, je důležité pochopit, co hyacinty potřebují. Nejde jenom jeden prvek, těch důležitých je hned několik.

  • Dusík: Je nezbytný pro růst listů a stonků. Pomáhá rostlinám produkovat bílkoviny potřebné pro vývoj tkání a chlorofyl pro fotosyntézu.
  • Fosfor: Je nezbytný pro zdraví kořenového systému a pomáhá při tvorbě květů.
  • Draslík: Pomáhá celkovému zdraví rostlin, zlepšuje odolnost vůči chorobám a regulaci vody.

Jak na množení hyacintů: Z jedné cibulky hned několik dalších rostlin

Jarní rozpis výživy hyacintů

Jakmile se nad půdou objeví první listy, je čas začít s přikrmováním. V této fázi je prospěšný vyvážený přístup. Proto jednoduše aplikujte močovinu spolu s vyváženým hnojivem NPK (dusík, fosfor, draslík). Doporučená dávka jsou 2 polévkové lžíce na metr čtvereční. Tato časná aplikace podpoří počáteční růstový spurt dodáním nezbytných živin.

Když se začnou tvořit poupata, vyžadují hyacinty druhou dávku živin na podporu vývoje květů:. Smíchejte 10 litrů vody s 5 gramy močoviny, superfosfátu a síranu draselného. Tento roztok aplikujte jako zálivku, abyste podpořili silné kvetení, jak radí web GardeningKnowHow.

Hyacinty dokážou na záhadě skvěle přitáhnout pozornost. Aby kvetly opravdu bohatě, pomůže jim docela obyčejná močovina. iZdroj fotografie: Pixabay
Hyacinty dokážou na záhadě skvěle přitáhnout pozornost. Aby kvetly opravdu bohatě, pomůže jim docela obyčejná močovina

Proč používat močovinu

Já osobně nedám na tohle hnojivo dopustit. Má totiž celou řadu výhod. Především má vysoký obsah dusíku, takže je velmi účinné i v malých množstvích.Po aplikaci močoviny rostliny vždy zalijte, aby se granule lépe rozpustily a koncentrovaný dusík nepopálil kořeny rostlin,“ radí zahradnice Jana T. z Libišan. A pokud chcete vědět, jak hnojit jiné jarní cibuloviny, pak se podívejte na starší článek redakce Chalupáři-Zahrádkáři.

Jak se o své hyacinty staráte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články