Jak vyhnat krtka ze zahrady: Pomocnou ruku podají sledi, citrusy, ocet nebo česnek

Krtci jsou od nepaměti nepřáteli pro všechny zahrádkáře. Vyzkoušejte některé z přírodních receptů a zbavte se jich snadno, rychle – a hlavně nadobro.

Jak vyhnat krtka i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Krtek je obávaným škůdcem snad všech zahradníků. Na trhu jsou k dispozici různé plašiče, nebo chemické prostředky, které však příliš nevynikají svojí účinností, a ještě k tomu stojí hromadu peněz. V druhém případě nejsou humánní ke zvířatům, ani k samotné zahradě, kde často hrozí kontaminace pěstovaných potravin.  

Přírodní recepty proti škůdcům 

Krtci umí vaši krásnou a s láskou pěstěnou zahradu proměnit v doslova minové pole, kde se tyčí jedna krtina vedle druhé. Jak se jich tedy zbavit co nejhumánněji, tak aby netrpěli oni, ale ani vaše zahrada? Naštěstí existují léty ověřené recepty, které využívají v boji s nevítanými škůdci na zahradě přírodní prostředky, které jsou snadno k sehnání a v hubení škůdců účinné.  

Pokuste se krtka ze zahrady vystrnadit pomocí ryb. Ryby, které velmi rychle podléhají zkáze, mají velmi pronikavý a také obtěžující zápach, který krtky vyvádí z míry. Zbytky sleďů (nebo jiného druhu) umístěte jednoduše ke vchodům do tunelů a pozorujte jejich účinek. Krtci už se pravděpodobně na vaší zahradě neobjeví. Podobný účinek jako ryby má na krtky také vůně citrusů, octu, bezinky, nebo také česneku.  

Jak vyhnat krtka iZdroj fotografie: Piqsels

Mléčné výrobky spolehlivě zaženou každého krtka 

Vždy se jedná o přírodní ingredience, které vám v boji proti krtkům opravdu pomohou. Vyzkoušet můžete také mléčné výrobky, které krtky prokazatelně přímo děsí. Připravte směs z podmáslí a kefíru v poměru 1 : 3 a nalijte ji do krtinců. Vůně, kterou budou mléčné výrobky vydávat krtky dozajista odradí a vaše zahrada pro ně bude zapovězeným místem. Krtci jsou podle všeho velmi čistotná zvířata a podmáslí považují za něco velmi odpuzujícího, a proto se mu vždy raději obloukem vyhnou.  

Přírodních receptů pro boj s krtky je tedy opravdu bezpočet a využít je můžete vždy, když vás nezvaní hosté na zahradě potrápí. S použitím těchto metod se nemusíte obávat poškození nebo kontaminace plodin na zahradě. Krtci budou humánně odlákáni na úplně jiný vhodný prostor a vy si budete moct užít nerušené chvíle na vaší pěstěné zahradě.  

Jak se zbavujete krtků vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články