Nejlepší nesmrtelné trvalky pro jakoukoliv zahradu, které vydrží růst a kvést desítky let

                   

Chcete si zkrášlit zahradu krásnými květinami, které vám budou dělat radost po několik desítek let? V takovém případě si musíte správně vybrat jednotlivé druhy. Pokud se vám to povede, dané rostliny každý rok na stejném místě pokvetou klidně i za dalších 50 let. O dlouhodobě krásnou zahradu tak budete mít postaráno.

Krásnoočko velkokvěté

Mezi krásné trvalky, které nás každý rok odmění překrásnými barevnými květy, patří například krásnoočko velkokvěté. Tato jemná rostlina nabídne zářivé kvítky o různých barvách podle konkrétního kultivaru. Nemá problém se sušším stanovištěm a libovat si bude na sluníčku. Nejlépe prospívá v místech s dostatečně propustnou půdou.

Pivoňky

Stálicí snad do každé zahrady jsou rozhodně pivoňky. Jejich pěstování není nijak složité a každý rok nás během jara odmění bohatými květy pestrých barev. Jakmile jednou dáte pivoňky na vybrané místo, můžete se z nich těšit po mnoho let. Pro optimální kvetení a vývoj rostlin však nezapomeňte jednou za čas přihnojit a jemně prokypřit okolní půdu.

iZdroj fotografie: Canva

Třapatka (Echinacea)

Krásným a dlouhým kvetením během letních měsíců nás odmění také nenáročná třapatka. Znát ji můžete hlavně pod názvem Echinacea a když ji usušíte, získáte domácí zdravou bylinku. Její terčovité růžové květy lákají i pestrobarevné motýly. Nevadí jim suché stanoviště a potřebují dostatek slunce.

iZdroj fotografie: Canva

Srdcovka

Další krásnou a hlavně na první pohled originální trvalkou pro zkrášlení zahrady je srdcovka. Jemné kvítky ve tvaru srdíček kvetou od začátku jara až do pozdního léta. Rostlina vyžaduje stanoviště spíše v polostínu a potřebuje dostatečně výživnou půdu s dostatečnou vlhkostí. Obecně je však nenáročná na pěstování.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články