Domácí hnojivo s nadpřirozenou účinností pro všechny pokojové rostliny

                   

Pokojové rostliny jsou skvělou možností, jak si zútulnit domácnost. Péče o ně není nijak složitá a zvládnou ji i děti. Důležité je nezapomínat na pravidelné zalévání. Čas od času vyžadují ale také přísun hnojiva, které jim dodá potřebné výživné látky pro správný růst.

Chtěli byste občas dopřát vašim květinám lepší péči, ale nemáte rádi syntetická hnojiva? Pokud chcete ušetřit životní prostředí i peníze, můžete si vyrobit doma své vlastní hnojivo. Na jeho výrobu budete potřebovat pouze jednoduché suroviny. Kvalitní výsledek je zaručen.

Na výrobu hnojiva budete potřebovat

  • Vodu
  • Kyselinu boritou
  • Manganistan draselný
  • Jód

Postup výroby

Zmíněné složky pořídíte v každé lékárně nebo vám je prodají v drogerii. Stojí pár korun a nebudete jich potřebovat velké množství. Připravte si hlubokou mísu nebo kbelík, do kterého nalijete tři litry převařené vody. Mezitím si připravte roztok kyseliny borité. Stačí malý hrneček naplnit z půlky teplou vodou a přidat čtvrt čajové lžičky kyseliny borité. Čím teplejší voda, tím rychleji se prášek rozpustí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Na špičku nože si připravte hoblinky manganistanu draselného a vsypte je do vody ve kbelíku. Dejte pozor, abyste si neznečistili oblečení, protože zanechává extrémně odolné fialové skvrny. Po manganistanu následuje jód. Bude stačit několik kapek. Poslední na řadu přijde náš připravený roztok kyseliny borité, jejíž krystalky jsme v hrnečku rozmíchali do úplného rozpuštění. Směs ve kbelíku potřebuje nějakou dobu míchat. Zejména manganistanu chvíli trvá, než se zcela rozpustí, takže se obrňte trpělivostí.

Připraveno k používání

Odměnou za vaši vytrvalost vám bude kvalitní a levné hnojivo, které při správném uchovávání vydrží dlouhou dobu. Uchovávejte ho v uzavřené nádobě (ideální jsou plastové láhve nebo kanystr), kterou opatříte štítkem s nápisem a udržujte ho mimo dosah malých dětí a zvířat.

iZdroj fotografie: PxHere

Během zimního období bude rostlinám stačit jedno zalití tímto výživným roztokem za měsíc, na jaře a v létě je hýčkejte každé dva týdny. Při pravidelném užívání uvidíte, že rostlinám se bude dařit čím dál lépe.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články