Lopatkovci se bude dařit jedna báseň, k růstu ho donutí obyčejná rýže

Dopřejte lopatkovci tuto extra účinnou výživu a podpořte jeho růst. Postačí vám přitom i suroviny z vaší domácnosti. Hnojení rýží vám zajistí, že tato rostlina bude prospívat.

Kvetoucí lopatkovec i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Lopatkovec neboli Spathiphyllum patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny nejen pro své nádherné velké bílé květy, ale především nenáročnost na pěstování. Podle webu iReceptář stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel a jeho péči zvládne i úplný začátečník. Vhodným hnojivem vám přitom může být i obyčejná rýže. Sami ji k výživě pokojových rostlin občas používáme a výsledek opravdu stojí za to.

Proč pěstovat lopatkovec

Tato pokojová rostlina není jenom pěknou ozdobou, ale svou přítomnosti i velmi prospívá vašemu okolí. Jedná se totiž o velmi účinnou čističku vzduchu, která z něj dokáže pohltit velké množství vlhkosti i absorbovat toxiny a další škodliviny, jež se v něm nacházejí, o čemž jsme psali již dříve na Chalupáři-Zahrádkáři. Tuto pokojovku se rozhodně vyplatí mít doma.

Jak pečovat o lopatkovec

Pokud hledáte téměř nesmrtelnou rostlinu, pak je pro vás lopatkovec přesně tím pravým. I při delším strádání se poměrně rychle vzpamatuje, když se o něj začnete starat. Aby se mu však u vás dařilo, neměli byste jeho pravidelnou péči zanedbávat. Ideálním místem je pro něj podle webu PrimaLiving teplé vlhké prostředí s dostatkem světla. Správným hnojením pak podpoříte nejen růst listů, ale také tvorbu květů, které jsou dokonalou ozdobou.

Jak pečovat o lopatkovec, aby kvetl opravdu po celý rok bujně a bohatě. Stačí dodržovat 3 šikovné triky

Čím hnojit lopatkovec

I když je v dnešní době k dostání velké množství speciálních hnojiv, nemusíte utrácet peníze za přípravky plné chemikálií. Velmi dobře vám poslouží i suroviny z vaší domácnosti, jak jsme doporučovali i dříve na Chalupáři-Zahrádkáři. Používání přírodních alternativ je nejen levnější, ale také mnohem šetrnější pro životní prostředí i vaše vlastní zdraví.

prořezávání toulcovky iZdroj fotografie: Depositphotos
Hnojivo z rýže zajistí, že se vám lopatkovec bude skvěle prospívat, a dokonce i kvést

Jak hnojit lopatkovec rýží

Rýže je bohatým zdrojem fosforu, dusíku, draslíku, hořčíku a bóru, čímž dodáte lopatkovci veškeré potřebné živiny. Na výrobu hnojiva budete potřebovat 1 litr vody a 100 syrové rýže. Obě suroviny vložte do jedné nádoby a míchejte po dobu 2 minut. Poté vodu sceďte a použijte k hnojení. Podpoříte tím její vitalitu i tvorbu květů, jak potvrzuje i naše čtenářka Simona D. z Loun: „Když mi lopatkovec začne strádat, připravím mu hnojivo z rýže. Rychle se pak vzpamatuje a dokonce začne kvést.“

Čím hnojíte lopatkovec vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články