Pokojovky porostou jako šílené, chce to bramborový škrob

Bramborový škrob obsahuje mnoho cenných látek, které dokážou vaše pokojové rostliny skvěle vyživit. Stačí ho jen správně dávkovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Toto přírodní hnojivo kombinuje bramborový škrob a med, dva zdroje bohaté na aminokyseliny, polysacharidy, vitamíny a další živiny, které podporují růst rostlin a udržují lesklé zelené listy. Na výživu je totiž většina z nich vcelku náročná, jak píše web SnadnoBydlet.

Jak hnojit pokojovky škrobem

Většina receptů na domácí hnojiva pro pokojové rostliny doporučuje bramborové slupky (jako například to z webu iReceptář), ale mnohem jednodušší je použití bramborového škrobu. A co pro přípravu tohoto receptu budete potřebovat?

  • 1 čajová lžička bramborového škrobu
  • 1 čajová lžička medu nebo cukru
  • 1 litr vlažné vody

Ve velké nádobě smíchejte bramborový škrob a med (nebo cukr). Směs zalijte vlažnou vodou a důkladně promíchejte, aby vznikl dobře promíchaný roztok. Toto domácí hnojivo můžete aplikovat jako zálivku každé dva týdny. „Pokud jsou vaše rostliny slabé nebo potřebují zvýšenou péči, můžete roztok používat jednou týdně, ale dbejte na to, aby půda mezi zaléváním vyschla,“ říká čtenářka Lidka P. z Hluboké nad Vltavou. A pokud chcete toto hnojivo naboostovat, přidejte k němu kyselinu jantarovou podle návodu na magazínu Chalupáři-Zahrádkáři.

Aby váš gauč vypadal opět jako nový, vezměte si k ruce prášek do pečiva – ten vás všech skvrn zbaví přímo perfektně iZdroj fotografie: Depositphotos
Aby vám pokojové rostliny dělaly jen a jen radost, musíte jim dát tu správnou výživu – postačí obyčejný bramborový škrob

Výhody bramborového škrobu pro pokojovky

Jaké má toto hnojení výhody? Já sama jich vidím hned několik:

  • Bramborový škrob a med poskytují základní živiny a podporují zdravý růst.
  • Aminokyseliny obsažené v medu zlepšují metabolické procesy v rostlinách.
  • Roztok podporuje svěží, lesklé listy a celkovou vitalitu rostlin.

Hnojivo z bobkového listu a skořice

Ale můžete použít i své oblíbené koření, abyste svou pokojovou zeleň správně vyživili. Toto přírodní hnojivo obsahuje bobkové listy a skořici, které jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a dalších živin, jež rostlinám prospívají. Vložte 3 bobkové listy do vhodné nádoby a zalijte je přibližně 200 ml vroucí vody. Nechte je louhovat 30 minut nebo dokud voda nebude vlažná.

Uvadající pokojová rostlina iZdroj fotografie: Freepik
Bramborový škrob obsahuje mnoho cenných látek, které dokážou vaše pokojové rostliny skvěle vyživit

Přidejte skořicový prášek (stačí půl lžičky) a roztok důkladně promíchejte. Poté přilijte studenou vodu, abyste dosáhli celkového objemu 1 litr. Toto přírodní hnojivo používejte každé dva týdny. A pokud potřebujete spíše účinný biostimulat, pak vyzkoušejte hříbkovou zálivku podle návodu na našich stránkách Chalupáři-Zahrádkáři

Jaké triky při péči o pokojovky používáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články