Přírodní hnojivo pro pokojové rostliny: Po lžíci skořice se jim bude dařit

Skořice není jen oblíbeným kořením. Při správném použití se může stát i živou vodou pro vaše oblíbené pokojové rostliny.

Přírodní hnojivo pro pokojové rostliny: Po lžíci skořice se bude dařit každé rostlině i Zdroj fotografie: Alabama Extension / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Krásu a zdraví vašich oblíbených pokojových rostlin však mohou narušit různé choroby, jako je plíseň šedá, černá hniloba, mokrá hniloba, fusariové vadnutí, rez a plíseň. Není však třeba sahat po drahých postřicích, vsadit lze i na přírodní řešení.

Skořice: aromatický strážce

Skořice, koření ceněné pro svůj aromatický a chuťový přínos v kuchyni, má silné antiseptické, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Kromě použití v potravinářství je totiž i velmi šikovným pomocníkem při péči o pokojové rostliny. Je bohatá na minerální látky, jako je železo, vápník, fosfor a jód. Díky tomu posiluje imunitu rostlin a zlepšuje jejich vzhled, což z ní činí vynikající volbu pro přírodní hnojivo.

Přirozená ochrana rostlin a plodin: Potřeba je jen lžička kurkumy

Jak používat skořici pro rostliny

Já doporučuji především vpravení skořice do půdy před výsadbou, což je jednoduchý, ale účinný způsob, jak využít jejích výhod. Bude vám stačit jedna čajová lžička mleté skořice na litr půdy. Nic víc opravdu potřebovat nebudete a rostlinná se přitom bude dařit jako nikdy předtím. Více o použití skořice psali Chalupáři-Zahrádkáři zde.

Listový postřik na listy rostlin

Pokud už ovšem s nějakou chorobou bojujete, pak vsaďte spíše na postřik. Rozmíchejte dvě čajové lžičky mleté skořice v litru teplé vody, přidejte 100 ml mléka (aby roztok lépe přilnul k listům) a dobře promíchejte. Po scezení roztok přelijte do lahve s rozprašovačem a aplikujte jej na listy rostlin ze všech stran. Opakujte několikrát týdně podle potřeby.

Použití skořice proti plísním iZdroj fotografie: Freepik
Skořice se nemusí uplatňovat jen v kuchyni. Naopak, pokud ji použijete správně, postará se o vaše pokojové rostliny

Síla škrobu aneb hnojení bramborami

Ale vyzkoušet můžete i jiná domácí hnojiva. Až budete příště vařit brambory, nevyhazujte z nich vodu (nesmí být samozřejmě osolená). Tato voda se hodí jako zálivka jednou týdně, jak doporučuje web NašeZahrada. A magazín DámskáLiga zase nedá dopustit na banánovou slupku, která po 24 hodinovém vylouhování všechny pokojovky vyživí přímo skvěle.

Jak se o své pokojové rostliny staráte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články