Strom peněz vykvete až třikrát během jednoho roku, stačí ho hnojit rybí moučkou

Pohnojte v průběhu roku tlustici účinným nálevem z rybí moučky a užijte si záplavu nádherných a něžných květů.

Jak hnojit tlustici, aby kvetla – pomůže tableta z lékárny i Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0
                   

Tlustice (Crassula) je oblíbená pokojová rostlina, o kterou pěstitelé velmi rádi pečují, protože údajně svým majitelům přináší finanční prosperitu, jak uvádí web iReceptář. Někteří mají péči o strom peněz spojený s rituály, kterými podporují jeho zázračné schopnosti. Tlustice navíc kvete překrásnými květy plnými líbezné vůně (u některých druhů). Pomocí tohoto triku vám může vykvést až třikrát v jednom roce.

Jak o tlustici pečovat

Strom peněz je ve skutečnosti sukulent, který nesmí chybět téměř v žádné domácnosti. Typický je pro něj silný stonek připomínajícím kmen stromu s tlustými oválnými zelenými listy. Květy jsou většinou bílé nebo růžové barvy a někdy i nádherně voní. Tlustice nepotřebuje příliš častou zálivku, protože ve svých listech skladuje velké množství vody. Umístěte ji na světlé místo se stabilní teplotou a mezi každou zálivkou nechte vodu v květináči úplně vyschnout. To se alespoň osvědčilo mě – koneckonců, je to pouštní rostlina.

sazenice rajčat

Sazenice tlusté jako prst může mít každý, stačí hnojit slunečnicovými semínky

Jak podpořit kvetení tlustice

Květy se zpravidla objevují na starších rostlinách. Podpořit jejich vývoj však můžete vhodnými hnojivy. Nemusíte však kupovat drahé speciální směsi plné chemie. Namísto toho použijte tuto výživnou směs. Jediné, co budete potřebovat, je kostní nebo rybí moučka. Využít můžete také rybí kosti, které na mlýnku namelete na jemný prášek, a obohatíte dávkou fosforu.

Jak kostní a rybí moučku používat

Touto směsí můžete snadno obohatit půdu v květináči a podpořit vývoj a růst tlustice. Stačí jednoduše jednu polévkovou lžíci moučky rozmíchat v jedné sklenici vody a nechat vše louhovat dalších pět dnů. Poté můžete připraveným nálevem tlustici v květináči zalít. Vyhněte se však přímému kontaktu s rostlinou, abyste ji nepoškodili, jak varuje web 2DomácíFarma.

Jak kvete tlustice v domácnosti iZdroj fotografie: Depositphotos
Někteří lidé věří, že tlustice neboli strom peněz dokáže do domu svých majitelů přitáhnout hojnost. Kromě těchto magických schopností také nádherně kvete

Dalším způsobem, jak kostní nebo rybí moučku využít, je nasypat malé množství prášku poblíž silného stonku a opatrně zapracovat několik centimetrů pod povrch zeminy. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob, měli byste moučku k výživě této rostliny použít maximálně třikrát za rok. Takto vaše rostlina může vykvést nádhernými a leckdy i voňavými květy, aniž byste ji během roku úplně vyčerpali, o čemž už Chalupáři-Zahrádkáři psali dříve.

Základní informace o tom, jak pěstovat a rozmnožovat tlustici

Jak o svou tlustici pečujete doma vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články