Toulcovka podle Feng Shui: Do domova přitáhne lásku, štěstí i peníze

Některé pokojové rostliny umí nejen zkrášlit interiér, ale dokážou zajistit i štěstí a úspěch. Alespoň to tvrdí čínské umění Feng Shui.

i Zdroj fotografie: CEphoto, Uwe Aranas / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pokojové rostliny mají schopnost nejen zútulnit bydlení, ale jejich zelená barva nebo zajímavé květy mají pozitivní vliv na lidskou psychiku. Čínské umění Feng Shui tvrdí, že některé z nich dokáží stimulovat energie v domě a přinést do něj tak harmonii a štěstí. O některých pokojovkách se dokonce říká, že zvládnou svému majiteli zajistit finanční hojnost nebo lásku. Zjistěte, jaké pokojovky vám pomohou čelit negativním myšlenkám.

Lopatkovec čistí vzduch a přináší klid

Rostlinou s magickými vlastnostmi je lopatkovec neboli toulcovka. Jeho špičaté jasně zelené listy a něžné bílé květy působí velice efektivně, a navíc tato rostlina patří mezi tzv. čističky vzduchu – zlepšuje jeho kvalitu a eliminuje plísně. Je proto skvělou rostlinou do ložnice. Podle tradice tyto pokojové rostliny přitahují peníze, štěstí a harmonii a dokáží zamezit konfliktům. Oblíbené jsou také pro svou nenáročnost. Pravidelná zálivka, občasné rosení listů a hnojení zajistí, že budou stále svěží.

Pokojové rostliny pro štěstí

Dalším šťastlivcem je dračinec pruhovaný, ve světě známý jako lucky bamboo. Bambusy působí minimalisticky a hodí se takřka do každého interiéru. Asiaté dračinec považují za talisman a záruku rodinného štěstí. Bambus umístěný na jižní straně bytu údajně umí přičarovat lásku. Naopak chcete-li, aby vám rostlina přinesla štěstí ve financích, musíte ho podle Feng Shui postavit na jihovýchod. Dračinec je natolik nenáročnou rostlinou, že péči o něj zvládnou i začínající pěstitelé.

Pokojové rostliny - lopatkovec iZdroj fotografie: Depositphotos

Palma areková dodá energii

Minimální údržbu vyžaduje také palma areková. Svým vzhledem dodá interiéru exotický nádech a zároveň bude sloužit jako talisman pro štěstí. Kromě toho areka vnese do domu nebo kanceláře pozitivní energii. Hodí se do každé místnosti, ale obzvlášť do pokojů, kde je suchý vzduch – areka ho dokáže perfektně zvlhčit. Vy se jí zato nejlépe odvděčíte tím, že ji budete pravidelně a hojně zalévat, neboť tyto pokojové rostliny mají větší nároky na zálivku.

Magnetem na peníze je pachira

Příznivci Feng Shui vědí, že skromně vyhlížející pachira je zárukou bohatství a finanční jistoty. Může za to legenda o tchajwanském farmáři, který se modlil za to, aby zbohatl – a zanedlouho objevil keř pachiry, který začal prodávat. Pachira je zajímavá nejen svými listy, ale také propleteným kmenem. Chcete-li, aby vám přinesla štěstí, doporučuje se, aby byl kmen spleten z tří nebo pěti rostlin. Rozhodně se vyhněte sudému počtu, který přináší smůlu.

Poslechněte si, jak pěstovat palmy v bytě.

Na jaké pokojové rostliny nedáte dopustit?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články