Vlastnoručně připravené hnojivo z vařených vajec. Babská metoda, po které rozkvétají všechny květiny v domě

Jednoduchý babiččin recept na úžasné, a především účinné přírodní hnojivo, které dokonale nabudí všechny vaše rostliny, tu budou růst a kvést jako nikdy dříve.

Zdroj fotografie: Pixabay

Jaro je už za dveřmi, a proto je důležité, pustit se do starostlivosti o své rostliny. Čeká nás pravidelné přesazování, zastřihávání a také hnojení našich zelených pokojových krásek. Tento jednoduchý recept na přírodní hnojivo, které znají ještě naše babičky, je tak naprosto k nezaplacení. Květiny po něm budou nádherně vyživené a připravené růst a kvést jako ďas!

Správná starostlivost

Nedílnou součástí správné starostlivosti o rostliny je kromě hnojení také jejich pravidelná zálivka a správné umístění na sluneční nebo stinnější místo, podle přesných potřeb daných druhů rostlin. Pokud máte tuto část plněnou, můžete se pustit do přesazování a hnojení vašich rostlin. Dbejte však o to, abyste rostlince především nijak neublížili.

Zdroj fotografie: Unsplash

Nejdříve je důležité odstranit oschlé nebo staré lístky, aby rostlinka mohla mít energii na to, tvořit nové. Až ji přesadíte do většího květináče, aby její kořeny měly dostatek prostoru, je důležité jim dopřát potřebnou dávku živin. To zajistí především kvalitní substrát nebo hlína. Dalším krokem je poté hnojení.

Postup hnojení

Tento postup hnojení je velmi jednoduchý a zvládne ho i naprostý začátečník. Podle receptu, je důležité vytvořit hnojivo, které bude bohaté na vitamíny. Potřebovat tedy budete asi dvě středně velká vajíčka, která dáte uvařit. Poté z nich vyjměte žloutky, které pořádně rozbijete vidličkou v misce a přidáte pár kapek vody abyste vytvořili jemnou mazlavou hmotu. Tu poté smíchejte s jedním litrem vody a pořádně protřepte. Použít můžete okamžitě.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Stačí rostliny zalít přibližně 5 polévkovými lžícemi tohoto roztoku a co nejblíže ke kořenům. Ty budou vyživené až, až. Vajíčka totiž obsahují řadu vitamínů a potřebných minerálů, díky kterým si vaše rostliny vytvoří bohatý kořenový základ a budou správně růst. Navíc je toto řešení velmi ekologické a také šetrné k vaší peněžence. Nemusíte totiž utrácet za předražené chemické přípravky a můžete si být jistí opravdovými zkušenostmi s tímto přírodním hnojivem.

Zdroj fotografie: Depositphotos