Výjimečné možnosti využití zubní pasty: Ví o nich jen pětina zahrádkářů – zvládne i to, kde ostatní pomocníci končí

                   

Zubní pasta má v domácnosti i na zahradě mnohá nevšední využití. Rozhodně se nehodí jen k ranní a večerní hygieně – naopak. Kromě osvěžení dechu vám může pomoci i s celou řadou nezbytných úkonů, kterými se během dne zcela běžně zabýváte. A k perfektnímu výsledku vám bohatě bude stačit i ta nejlevnější, kterou seženete.

1. Poslouží jako gel na vlasy

Zubní pastu obsahující gelové složky lze zcela bez obav použít jako nouzový gel na úpravu vlasů. Samozřejmě není vhodná na denní použití, ale pokud vám klasický gel dojde, může se vám tento trik hodit. Jen se připravte na to, že bude váš účes trochu zvláštně vonět.

2. Vyčistí klávesnici počítače i obrazovku telefonu

Potýkáte se s úporným znečištěním na svých elektronických pomocnících? Pak jednoduše klávesnici u počítače otřete měkkým hadříkem s trochou zubní pasty a vody. A stejným způsobem můžete vyčistit také displej mobilního telefonu. Tento postup odstraní i drobné škrábance.

3. Pasta vyleští zrcadlo

Skla a zrcadla v koupelnách či na dveřích se velmi rychle zašpiní. K jejich vyčištění však nepotřebujete nic složitého. Stačí znečištěná místa otřít houbičkou se zubní pastou, nechat pár minut působit a poté opatrně opláchnout studenou vodou. A obejdete se i bez leštění.

iZdroj fotografie: Pixabay

4. Pasta na hmyzí štípnutí

Zubní pasta vám pomůže i po bodnutí komárem. Jednoduše ji naneste na pokožku, poslouží ke zklidnění svědění a pomůže i se splasknutím otoků způsobených bodnutím od hmyzu. Nejlepšího účinku dosáhnete, pokud nanesete trochu zubní pasty na postižené místo a necháte působit přes noc.

5. Zbaví vás silných pachů

Cibule, česnek, aromatické sýry, ryby – všechny tyto potraviny mohou zanechávat na rukou nepříjemný zápach. Pokud vám běžné mýdlo nepomůže, pak místo něj vyzkoušejte právě použití zubní pasty. Uvidíte, jak rychle se veškeré nepříjemné vůně odporoučí pryč. U opravdu silných zápachů nechte zubní pastu chvíli působit a poté opláchněte vodou.

6. K odstranění skvrn

Na jakékoliv skvrny, které se obtížně odstraňují, můžete zkusit nanést trochu zubní pasty a měkkou houbičkou jednoduše třít znečištěné místo, dokud skvrna zcela nezmizí. Poté vše opláchněte vodou a podle potřeby dosušte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

7. Pomůže se zahojením akné

Složky v zubní pastě mohou pomoci s urychlením hojení akné. A jak na to? Naneste trochu zubní pasty bez mentolových složek na problémové místo a nechte působit přes noc. To pomůže vysušit nežádoucí pupínky a přispět k celkovému zhojení postižené oblasti.

8. Dodává nehtům lesk

Aby vaše nehty zůstaly pevné a zářivé, naneste na ně zubním kartáčkem trochu zubní pasty. Poté tuto nezvyklou ingredienci mírně rozetřete a ihned opláchněte. Uvidíte, že budou lesklejší a krásnější – skoro jako ve chvíli, kdy se svou novou manikúrou opustíte specializovaný salon krásy.

9. Vyčistí spálený povrch žehličky

Pokud necháte připečené zbytky textilu na spodní straně žehličky, můžete si časem úplně zničit oblečení. Místo toho vsaďte na použití zubní pasty. A jak na to? Naneste vrstvu zubní pasty na povrch žehličky a jemně třete kapesníkem nebo jinou měkkou textilií, dokud skvrna zcela nezmizí.

iZdroj fotografie: Pixabay

10. Pasta dodá lesk stříbrným šperkům

A pomůže vám i se zašlými šperky ze stříbra. Zubní pastu na ně jen dobře rozetřete zubním kartáčkem a nechte přes noc působit. Následující ráno otřete všechny části svých šperků vlhkým hadříkem a podle potřeby postup zopakujte (tentokrát už nemusí pasta působit přes noc. Uvidíte, že budou jako nové.

11. Odstraňuje skvrny od barvy na vlasy

Pokud si barvíte vlasy doma, pak jistě víte, jak obtížně se skvrny od barvy dostávají z rukou nebo oblečení. A právě tady může pomoci zubní pasta. Jednoduše ji naneste na skvrnu a nechte chvíli působit. Poté skvrnu jednoduše vyperete bez velkého úsilí. Případné zbytky pak obvykle odstraní citronová šťáva

Jaká nevšední využití zubní pasty znáte?

Seznamte se s dalšími triky, které zvládne docela obyčejná zubní pasta
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články