Alobal dejte na pánev a zalijte vodou, díky tomu vyleštíte všechny příbory

Alobal je víceúčelová věc s jehož pomocí můžete vyčistit příbory a také mnohem lépe vyprat, nebo vysušit vaše prádlo. Rozhodně je dobré mít ho doma vždy po ruce.

                   

Alobal je součásti většiny domácností. Většinou se používá jako obalový materiál, a proto vás možná překvapí jeho další využití takřka v celé domácnosti. Rulička alobalu vám může pomoci kvalitně vyprat prádlo, vyčistit vaše příbory, nebo dokonce pomoci pokojovým rostlinám, kterým se zrovna nedaří. Tohle všechno mám osobně vyzkoušené, a proto si myslím, že tento skvělý pomocník určitě patří do základního vybavení každé domácnosti.

Alobal proti špinavým příborům

Pokud vás trápí špinavé a díky tomu nevzhledné příbory tak určitě vyzkoušejte tento osvědčený trik. Vodu v hrnci jednoduše přiveďte k varu a přidejte k ní kuličky alobalu o velikosti zhruba vlašského ořechu. Do vody s alobalem vložte příbory a pár minut je nechte ve vodě povařit. Poté příbory vyjměte a nechte je na bavlněné utěrce okapat. Pak už je stačí jen otřít a vaše příbory jsou opět jako nové.

Paní Alena poslala do naší redakce tip na uvaření výborné kávy s pomocí alobalu. Pokud používáte kávovar na kapsle, tak určitě tuto vychytávku oceníte. Stačí vzít jednu použitou kapsli a pomocí nože odříznout její stříbrný obal. Kávovou sedlinu z kapsle vysypte a nahraďte ji čerstvou kávou. Alobal pak použijte jako náhradní víčko kapsle, nesmíte ho ovšem zapomenout pevně přitlačit k jejím okrajům. „Tímto způsobem jsem ušetřila hromadu peněz za nákup nových kapslí,“ chlubí se paní Alena I z Nových Hamrů.

Pomocník při praní a sušení prádla

Dle webu iReceptář nemusíte alobal využívat jen v kuchyni. Své místo si najde také v koupelně. Stačí vložit jen tři až čtyři alobalové kuličky do pračky či sušičky. Ty budou eliminovat nechtěnou statickou elektřinu, která způsobuje, že se nečistoty přichytávají na oblečení. V sušičce pak alobal prádlo krásně načechrá a zkrátí tak celkovou dobu sušení.

svačina v alobalu iZdroj fotografie: Pexels
Do alobalu můžete zabalit i svačinu

S pomocí alobalu můžete také naostřit nože, nebo nůžky. Jak píše web Living.prima alobal zmačkaný do kuličky bude fungovat naprosto stejně jako brousek na nože. Pokud si z role alobalu ustřihnete větší kus, který několikrát přeložíte a nakonec nůžkami přestřihněte, nabrousíte je tak úplně stejně jako s použitím pravého brousku.

Na webu Chalupáři-Zahrádkáři jsme psali také tom, jak může pomoci pokojovým květinám, které se zrovna nemají k světu. Jak vidíte, alobal je tedy opravdu víceúčelová věc, která se hodí téměř ve všech oblastech domácnosti. Až půjdete do obchodu, rozhodně si jednu roli kupte, protože nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat.

Jak používáte alobal vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články