Kousek alobalu ochrání dům před zloději, stačí ho omotat kolem kliky

Obyčejný alobal se může stát skvělý pomocníkem při ochraně proti zlodějům. Stačí ho jen opravdu šikovně použít.

i Zdroj fotografie: Fullfen666 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Máte pronajatý hotelový pokoj nebo jednoduše bydlíte v oblasti, která je vyhlášená útoky zlodějů? Pak byste si měli pořídit pořádnou roli alobalu a ten používat tehdy, když budete cítit, že je vaše bezpečnost ohrožena. Stačí ho aplikovat opravdu chytře a nenechaví návštěvníci nebudou mít šanci.

Noční vniknutí nezůstane utajeno

Drzost zlodějů v poslední době nezná hranic a neváhají vstupovat do obydlí i ve chvíli, kdy jeho majitelé spí. Pokud máte na podobné noční návštěvy podezření, jednoduše přivřete do dveří proužek alobalu a pokud ho ráno najdete na zemi, pak je jasné, že se dveře v noci otevřely bez vašeho vědomí. Taktéž ho můžete lehce omotat kolem kliky tak, aby spadl, když se za kliku zatáhne.

Alobal sám o sobě ve vniknutí zlodějů nezabrání (skvěle se však hodí třeba jako pomocník při praní) – jiný trik vás ovšem může na jejich příchod upozornit. Jednoduše na kliku od dveří navlékněte skleničku nebo jinou křehkou nádobu. Pokud někdo kliku zvenčí stiskne, sklo sklouzne a rozbije se. To potenciálního zloděje vystraší a vás vzbudí ze spánku. Budete tak mít jistotu, že vás nikdo a nic nepřekvapí.

Jak ochránit své bydlení během dovolené

Ovšem hodit by se vám mohly i tipy na to, jak ochránit svůj dům či byt ve chvíli, kdy se vydáte na delší dobu pryč – třeba na dovolenou. Mnohdy totiž stačí jen několik zdánlivých banalit k tomu, abyste na sebe nenechavé lapky nechtěně upozornili. A co si tedy pohlídat?

Jak se ochránit proti zlodějům iZdroj fotografie: Pixabay

Zapomeňte na statusy na sociálních sítích

Nedejte zlodějům žádné tipy, když se chystáte na dovolenou. Nesdílejte na sociálních sítích, kdy přesně odjíždíte a kdy se vrátíte.

Nechte někoho, aby hlídal dům

Požádejte svého souseda, rodinu nebo přátele, aby pravidelně kontrolovali váš dům a v případě potřeby vyprázdnili schránku s letáky a zalili květiny.

Použijte automatické osvětlení

Přestaňte úzkostlivě šetřit na elektřině a použijte automatické osvětlení nebo časové spínače, abyste vytvořili dojem, že je někdo doma, i když tomu tak není.

Jak se ochránit proti zlodějům iZdroj fotografie: Depositphotos

Zabezpečte dveře a okna

Ujistěte se, že jsou všechny dveře a okna uzavřeny a zabezpečeny. Použijte kvalitní zámky a zvažte instalaci bezpečnostních oken.

Odpojte elektroniku za zásuvky

Odpojte všechny elektrické spotřebiče a zabezpečte je proti přepětí. To nejen chrání vaši elektroniku, ale také snižuje spotřebu energie. Sice nejde úplně o trik vhodný proti zlodějům, ovšem i tak se vyplatí.

Nechávejte auto na parkovišti

Pokud máte auto, nechte ho na parkovišti nebo v garáži. Zloději si všímají, když se nějaké auto nepohybuje po delší dobu na svém vyhrazeném parkovišti nebo tam, kde parkuje obvykle.

Jak se ochránit proti zlodějům iZdroj fotografie: Pixabay

Nenechávejte klíče poblíž domu

Nikdy neukrývejte klíče pod koberec nebo do květináče, aby měl zloděj co nejjednodušší přístup k vašemu domu. Pokud je přece jen chcete nechat někde venku, vyberte pro ně skrýš dál od dveří. Koneckonců – těch několik kroků navíc vám určitě neublíží. Inspirujte se tím, jak správně zacházet s klíči od domu a kam schovat náhradní.

Zanechte na sebe kontakt

Své sousedy upozorněte, že budete pryč a zanechte jim kontakt na blízké osoby pro případ, že se něco stane. Vyhnete se tak riziku nedostupnosti během dovolené, které však může mnohdy o bezpečí vaší nemovitosti rozhodnout. Zloději se totiž někdy maskují například jako stěhováci a pokud si sousedé nedokážou rychle ověřit aktuální stav věci, mohou je klidně nechat odejít s domněním, že je všechno tak, jak má být.

Jak své bydlení před zloději chráníte vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články