Vzala aviváž a nalila ji do toalety: Během pár minut tak vyřešila běžný problém, který trápí každého

Obvykle se aviváž používá při praní prádla k jeho provonění. Dokáže si ovšem poradit také s nepříjemnými zápachy, prachem nebo odolnými připáleninami.

i Zdroj fotografie: Freepik / Atomicdragon / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mít dokonale čistou a voňavou domácnost je snem skoro každého. Ne vždy je ale jednoduché toho docílit. Kdo zná ty správné triky, může si úklid efektivně usnadnit a zpříjemnit. Pomoci mu k tomu může – a to nejen v koupelně – aviváž na praní. Výsledky, kterých dokáže dosáhnout i v nečekaných situacích na nečekaných místech, vás určitě mile překvapí. Budete se divit, kde všude se dá aviváž použít.

Aviváž provoní toaletu

Obvykle se aviváž používá k provonění prádla. Dokáže toho v domácnosti ale mnohem víc. Je ideální zbraní v boji s nepříjemnými zápachy, čehož můžete využít především na toaletě. Zkuste nalít trochu produktu do splachovací nádržky. Aviváž bude působit jako difuzér, při každém spláchnutí ucítíte její jemnou vůni. Už nebudete muset kupovat vonné spreje nebo jiné osvěžovače vzduchu.

Na pachy je tu aviváž

Nejen na toaletě, ale také z koberců nebo čalouněného nábytku se může občas linout nepříjemný zápach, obzvlášť jsou-li v domácnosti domácí mazlíčci. Zkuste do boje s chlupy a zápachem povolat aviváž. Smíchejte následující roztok – na 2,5 litru vody stačí 200 ml aviváže. Roztokem postříkejte sedačku či koberec, nechte chvíli působit a vysajte. Vše bude příjemně provoněné a díky aviváži vysajete mnohem více chlupů než obvykle.

Vyčistěte umyvadlo pomocí aviváže

Milovníci úklidu tento produkt používají i během uklízení koupelny. Chcete-li perfektně vyčistit zašlé umyvadlo a zbavit ho skvrn z vodního kamene, ucpěte ho špuntem, vlijte dvě víčka aviváže a zalijte vroucí vodou. Takto nechte aviváž čtyři hodiny působit. Poté vodu vypusťte a umyvadlo vydrhněte houbičkou, abyste odstranili zbytky nečistot. Koupelna bude díky aviváži nejen čistá a lesklá, ale také příjemně provoněná.

Úklid prachu pomocí roztoku z aviváže iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomůže eliminovat prach

Válčíte neustále se zaprášenou domácností? Vyrukujte do boje s aviváží. Kromě příjemné vůně má další překvapivý benefit – působí antistaticky. Toho můžete efektivně využít při uklízení prachu. Smíchejte jeden díl aviváže se čtyřmi díly vody a vzniklý roztok nalijte do lahve s rozprašovačem. Navlhčete jím hadřík a prach utřete jako obvykle. Poté vytřete dosucha. Budete překvapeni, o kolik pomaleji se bude prach usazovat.

Aviváž zatočí s připáleninami

Podařilo se vám při vaření připálit dno hrnce nebo pánve? Jistě jste vyzkoušeli nejrůznější způsoby, jak se připálenin zbavit. Pokud všechny selhaly, je na čase vyzkoušet aviváž. Připravte si roztok z aviváže a vody v poměru 1:1, nalijte do hrnce a nechte přes noc působit. Uvidíte, že druhý den půjde připálenina jednoduše odstranit. Pokud chcete vyleštit nerezové nádobí, přetřete ho po umytí hadříkem s trochou aviváže. Bude se lesknout jako nové.

K čemu používáte aviváž v domácnosti?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články