Babičky vždy dávaly toaletní papír do skříně, hravě si tak poradily s nežádoucím zápachem a zatuchlostí

Obyčejný toaletní papír má v domácnosti opravdu mnoho využití. Hodí se třeba k oživení ovzduší ve vaší šatní skříni.

Babičky vždy dávaly toaletní papír do skříně, poradily si s nežádoucím zápachem i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Šatníky patří do každé domácnosti – a mnohdy v sobě uchovávají i víc než jen oblečení. Někdy se však tyto „domácí svatyně“ stylu stanou nedobrovolnými hostiteli nežádoucích pachů a zatuchliny, a radost z oblékání se tak změní v méně příjemnou záležitost. Ale nebojte se – naše babičky, ty moudré strážkyně domácích vychytávek, nám odkázaly jedno hravé a důmyslné řešení: skromnou ruličku toaletního papíru.

Stačí jen obyčejný toaleťák

Představte si, že otevřete šatník a přivítá vás jemná, příjemná vůně, která rozptýlí veškeré stopy zatuchlosti. Tento sen se může stát skutečností díky pouhé ruličce toaletního papíru, jak uvádí web AAzdraví. Ano, čtete správně.

Obyčejná rulička, ať už navoněná nebo pokapaná několika kapkami oblíbeného esenciálního oleje, se stane účinným prostředkem pro udržení nádherné vůně ve vašich skříních. Vláknitá struktura papíru skvěle absorbuje esenciální oleje a postupně uvolňuje vůni, čímž vytváří opravdu příjemné svěží prostředí, což potvrzuje i web Zahrada.Firenews.

Díra v oblíbeném tričku? Nevyhazujte ho, tento osvědčený trik na neviditelné zašití od švadleny zachrání jakýkoliv kousek oblečení

Výběr vůní je důležitý

Krása této metody spočívá v její všestrannosti. Levandule vám do šatníku přinese dotek klidu, citrusy příval svěžesti nebo cedrové dřevo zase nádech venkovní atmosféry. Výběrem vůně, která souzní s vaším osobním stylem, proměníte svůj šatník v intimnější a osobnější prostor. Což se mně osobně velmi líbí (a nehrozí také, že by mi tam strkal oblečení někdo z rodiny – levanduli mám totiž ráda jenom já).

Pokud nepatří vaše šatní skříň k právě voňavým místům, udělejte tomu přítrž jednou provždy. Stačí použít toaletní papír. iZdroj fotografie: Pixabay
Pokud nepatří vaše šatní skříň k právě voňavým místům, udělejte tomu přítrž jednou provždy. Stačí použít toaletní papír

Sezónní rotace šatníku

Rádi byste proti nepříjemné zatuchlině zasáhli preventivně, pak nezapomene svůj šatník třídit. Uložením mimosezónních oděvů do ochranných obalů nejen uvolníte místo, ale také je ochráníte před prachem a škůdci. Toto sezónní střídání zajistí, že vaše skříně zůstanou uspořádané a prodyšné, což výrazně snižuje pravděpodobnost, že se v nich uchytí nepříjemný zatuchlý zápach.

A pokud máte obavy spíše s nežádoucích hmyzích návštěvníků (například šatních molů), vyrobte si podle návodu redakce Chalupáři-Zahrádkáři šikovný odpuzovač, který pomáhá i proti mouchám a komárům. A vsadit můžete i na obyčejné mýdlo.

Jak provonět prádlo v šatníku dlouhodobě

Jak se o svěžest ve svém šatníku staráte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články