Brilantní důvod, proč na čistění toalety používat klasický přípravek na mytí nádobí

                   

Jednou z nejnepříjemnějších věcí v domácnosti, je dozajista ucpaná toaleta. Problém nastává, když po splachování voda neodtéká dolů, ale za hrozivého bublání se žene směrem nahoru. V takovém případě většinou nezůstává nic jiného než se modlit, aby záchodová voda nedosáhla okraje, a nepřelila se ven. Pravidelná prevence a čištění však napomohou k tomu, aby se takovéto situace eliminovali na minimum.

Ucpané potrubí

Ve většině případů o sobě ucpané potrubí a kanalizace dávají vědět dříve, než dojde k naprosté pohromě. Většinou splachování trvá déle, nebo nedojde k úplnému odplavení obsahu mísy. To by pro vás měl být první varovný signál: Něco je totiž v nepořádku. Obvykle je to způsobeno přetíženým potrubím, ve kterém se mohlo něco zaseknout, nebo je prostě jenom zanesené a dochází k jeho ucpání. Pokud si však takových znaků nevšimneme, může dojít k úplnému zanesení trubek, což se projevuje nesplachující toaletou nebo dokonce vyplavením odpadové vody.

iZdroj fotografie: Pexels

Dobrým způsobem, jak takovým situacím předejít, je pravidelné čištění toalety jako takové a občasné čištění, které se nazývá též hloubkové. V takovém případě můžete použít řadu prostředků. Většina z nich je však předražená a má stejné účinky, jako některé levnější varianty. Tou je například ocet, soda bikarbona nebo prostředek, který málokdo očekává, a to klasický saponát na čištění nádobí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přípravek na mytí nádobí

Přípravek na mytí nádobí, též nazývaný také jar nebo pur, mohou být téměř zázračným řešením ucpané toalety. Důležitá je samozřejmě prevence, kterou provádíte tak, že jednou za čas nalijete adekvátní množství tohoto čistícího prostředku do záchodové mísy a jednoduše spláchnete. Pokud však již došlo k ucpání a situace začíná být kritická, rovněž můžete tento přípravek použít jako první pomoc. Jednoduše nalijete jar do mísy a zalijete až povrch horkou vodou. Uvidíte, že ta vlivem tepla a látek z tohoto prostředku začne sama mizet zpět tam, kam patří.

iZdroj fotografie: Freepik

Pokud chcete svou pravidelní rutinu čištění WC ještě obohatit, můžete k saponátu na nádobí přidat také čajovou lžičku octu nebo sody bikarbony pro ještě lepší účinek. Rovněž šťáva z citronu má velmi čistící účinky, navíc ještě zanechává příjemnou vůni. Co se týče hloubkového čištění, to provádíme podle potřeby alespoň jednou nebo dvakrát za měsíc. Návod je velmi jednoduchý. Stačí pouze nasypat sodu bikarbonu nebo chemický prostředek na čištění potrubí přímo do záchodové mísy a zalít vroucí vodou. Necháme 20 minut působit a poté spláchneme a dočistíme záchod jako obvykle.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články