Dokonale čistá toaleta bez drhnutí? Ano, stačí jen nasypat kombinaci 3 surovin z kuchyně do mísy a vyčistí se sama

Zbavte se špíny na toaletě bez úporného drhnutí – jde to snadno jen s použitím několika domácích surovin za pár korun.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Toaleta je kamenem úrazu každé domácnosti – není totiž jednoduché ji udržovat hygienicky čistou a svěží. Její drhnutí navíc rozhodně nepatří mezi oblíbené činnosti. Ovšem s šikovným postupem už nikdy rukavice ani hrubou sílu pro její vyčištění potřebovat nebudete. A co víc – tento postup vás nebude stát skoro nic.

Vyčištění toalety sodou a solí

Jen sůl a jedlá soda – nic jiného pro tento recept potřebovat nebudete. A po jakém poměru těchto surovin je třeba sáhnout?

  • 100 gramů hrubozrnné soli,
  • 10 gramů jedlé sody
  • a 100 ml vody.

A jak postupovat? Nejdříve smíchejte obě sypké suroviny a poté do směsi nalijte vodu. Jakmile budete mít hotovo, naneste směs na stěny toalety a nechte ji působit přes noc. Během této doby rozpustí veškerý vodní kámen. Jeho zbytky snadno vydrhnete štětkou – pak už stačí jen spláchnout a toaleta bude zase hygienicky čistá.

Domácí tablety do toalety

Ale vsadit můžete na ještě jednodušší způsob. Není třeba vždy před každým čistěním záchodu míchat jedlou sodu a sůl – vše si můžete připravit dopředu a směs doslova vytunit dalšími ingrediencemi. Jak na to?

  • 60 ml citrónové šťávy,
  • 160 gramů jedlé sody,
  • 1/2 polévkové lžíce octa,
  • 1 lžíce peroxidu vodíku (3% z lékárny),
  • 15 až 20 kapek vonného oleje.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejdříve smíchejte jedlou sodu a citronovou šťávu – mírného pěnění se nebojte, to je zcela v pořádku. V jiné nádobě smíchejte ocet s peroxidem vodíku a následně tento roztok přelijte do toho prvního. Nakonec směs libovolně parfemujte vybraným vonným olejem. Ze směsi vytvořte několik kuliček a nechte je asi 4 hodiny schnout (ještě lepší bude přes noc). Při čištění toalety jednu tabletu vhoďte dovnitř a nechte působit přes noc.

Podívejte se na působení známé limonády v přímém přenosu a zjistěte, proč ji používat na čištění toalety

Jaké jsou vaše osvědčené tipy pro dokonale čistou toaletu?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články