Co dát do sklenice s okurkami, aby byly křupavé: V hlavní roli dubové listy

Tento jednoduchý trik zajistí, že budou okurky po zavaření lahodně křupavé. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je dubové listí. Vyzkoušejte také tuto geniální vychytávku.

Jak používat dubové listy při zavařování okurek i Zdroj fotografie: Shisma / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Okurky patří mezi nejoblíbenější plody léta. Nejlépe však chutnají, pokud si je sami vypěstujete na vlastní zahrádce. Pokud se vám v letošním roce poštěstilo sklidit opravdu velkou úrodu, pak je nejlepší tyto šťavnaté křupavé plody zavařit. Aby si i po zavaření zachovaly svou typickou křupavou chuť, přidejte do sklenic tuto netradiční ingredienci. Díky ní budou zavařené okurky opravdu dokonale šťavnaté a křupavé.

Proč zavařovat okurky

I když je proces zavařování okurek poměrně zdlouhavý a náročný, jedná se o poměrně jednoduchý způsob, jak zpracovat velké množství této zeleniny. Díky zavařování je možné je bezpečně uchovávat až po dobu jednoho roku. Do další sezony si tak můžete vychutnávat jejich chuť z vlastních zásob. Kromě skvělé chuti, kterou doplníte a obohatíte téměř jakýkoliv pokrm, obsahují také velké množství vitamínů a dalších prospěšných látek.

Jak zajistit, aby byly okurky křupavé

Někdo dává přednost větším a šťavnatějším kouskům, které obsahují velké množství tekutiny, jiný zase menším a křupavějším. V obou případech si jejich křupavou lahodnou chuť opravdu užijete, pokud při jejich přípravě použijete osvědčenou vychytávku. Zatímco někteří jejich konce před vložením do zavařovacích sklenic seříznou, aby okurky zůstaly křupavé, jiní do sklenice přidají tajnou surovinu, která se o dokonalou chuť okurek postará za vás.

Nakladačky jako od babičky je snadné připravit, chce to jen dodržet správný postup iZdroj fotografie: Freepik
Nakladačky jako od babičky je snadné připravit, chce to jen dodržet správný postup

Co vložit do sklenice

Tento trik znaly a používaly babičky mnoho generací zpátky. Nyní se opět těší oblibě mnoha lidí, kteří jej již vyzkoušeli. Tajemství lahodně křupavých okurek spočívá v přidání 2 – 3 kusů dubových listů. Díky této tajemné ingredienci byly zavařené okurky vždy vláčné a po skousnutí křupavé. Přítomnost dubových listů navíc snižuje riziko vzniku kvašení a prodlužuje tak celkovou trvanlivost zavařenin o mnoho déle.

Jak používat dubové listy

Při výběru vhodných dubových listů buďte vždy pečliví. Vyberte si strom, který roste v opravdu čistém prostředí. Daleko od cest a továren, které by mohly jeho listy poškodit a znečistit nebezpečnými toxiny. Doporučováno je použít mladé lístky z konců větví. Předtím je důkladně omyjte pod tekoucí vodou, abyste se zbavili případné vrstvy prachu a dalších nečistot, a poté zalijte vroucí vodou. Jakmile máte hotovo, můžete je naskládat na dno zavařovacích sklenic a dále pokračovat, jak jste zvyklí.

Jak na zavařování okurek nakládaček

Jakým způsobem zpracováváte úrodu okurek vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články