Dejte sbohem plísním v koupelně, rychle je odstraní prací gel

Pokud vám život otravují nepříjemné plísně bující v koupelně, pak je jednoduše zlikvidujte tím, co máte po ruce – pracím gelem.

Dejte sbohem plísním v koupelně, rychle je odstraní obyčejný prací gel i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Boj s plísněmi v koupelně je výzvou, se kterou se potýká mnoho majitelů domů, a to zejména tam, kde se snoubí vysoká vlhkost s ne úplně optimálním větráním. Se správným přístupem však může být rozloučení s tímto problémem jednodušší, než si myslíte, a navíc nebude nevyžadovat ani žádné drahé chemické prostředky.

Síla pracího gelu proti plísním

Prací gel, zejména ten, který obsahuje bělidlo, představuje v boji proti plísním opravdu účinnou zbraň. Jeho viskozita umožňuje lepší přilnavost ke svislým povrchům (jako jsou stěny koupelny a spáry dlaždic) a zajišťuje, že účinné složky v něm budou na nežádoucí patogeny působit dostatečně dlouho. Jak ho aplikovat? Potřebovat budete:

  • 1 litr vody
  • 5 polévkových lžic pracího gelu s bělidlem
  • lahvičku s rozprašovačem pro snadnou aplikaci
  • latexové rukavice na ochranu rukou.

Smíchejte vodu a prací gel, dokud se zcela nespojí, a pak roztok opatrně přelijte do lahve s rozprašovačem. V ochranných rukavicích – a s maskou, pokud jste citliví na výpary – velkoryse postříkejte všechna postižená místa. V případě odolné plísně použijte starý zubní kartáček a jemně vydrhněte i všechny linie spárovací hmoty. Po půl hodině vše omyjte a uvidíte, že po žádné plísni už nebude ani památky.

Babské rady do 10 Kč na plíseň v květináči. Nastoupí bleskově a vrátí veškerým rostlinám vitalitu i krásu

Další spojenci v boji proti plísním

Potřebujte ještě o něco účinnější řešení? Pak vsaďte na postup doporučovaný webem DámSiVíno. Roztok stejného podílu vody a alkoholu stačí nanést na spáry dlaždic, nechat několik hodin působit a poté opláchnout. Tím se vytvoří další vrstva ochrany proti plísním, takže se budete z vyčištěného prostoru těšit opravdu dlouho. Další přírodní alternativou pro boj s plísní je i jedlá soda. Používá se podobně jako alkohol – pastu však vytvořte tak, aby nestékala a alespoň 20 minut se udržela na místě. To je opravdu důležité.

Jak se zbavit plísně na plastových oknech iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud se ve své koupelně potýkáte s růstem zdraví nebezpečných plísní, zkuste je odstranit jedním opravdu jednoduchým způsobem

Pokud ovšem nic z toho nepomůže, pak bude nejspíš problém s plísní ve vaší koupelně hlubší, než jste si mysleli. V takovém případě vám podle informací z magazínu iReceptář nezbude nic jiného, než ji znovu vyspárovat – a dost možná i znovu vykachličkovat. Chalupáři-Zahrádkáři pak vyzkoušeli i domácí čistič na spáry dlaždiček z peroxidu a jedlé sody nebo účinky octa a kyseliny citronové.

Dalším zajímavým a rychlým řešením je použití WC čističe

Jaké jsou vaše oblíbené triky pro zářivější a čistější spáry?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články