Do bubnu pračky vhoďte sáček, přitáhne všechny chlupy, vlasy i chuchvalce

Sáček nebo igelitová taška vám poslouží místo sušičky – pokud ho přidáte k prádlu během praní, postará se o vlasy i chlupy.

Vodní kámen už nebude problém, z pračky ho vyžene obyčejná kyselina citronová i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V neustále se rozvíjejícím světě domácích vychytávek a tipů na efektivitu se znovu objevila technika z konce 20. století, která zaujala uživatele internetu svou jednoduchostí a nečekanou účinností. Jedná se o neobvyklé použití plastového sáčku. Vznik tohoto hacku se datuje do dob, kdy plastové sáčky byly vzácným zbožím, které vynalézavé hospodyňky používaly opakovaně. Aby se tyto sáčky udržely čisté, praly se společně s prádlem. Ale jak se ukázalo, tato praxe nebyla jen o jejich dokonalém vyčištění, jak uvádí web Bee-master.

Funkce plastových sáčků při praní

Hlavní kouzlo této metody spočívá ve schopnosti zajistit bezvadnou čistotu oblečení. Hospodyňky, které si tento hack osvojily, zaznamenaly výrazné zlepšení čistoty svého prádla. Zdá se, že plastový sáček má neuvěřitelnou schopnost přitahovat a zachycovat žmolky, vlasy a chmýří během pracího cyklu, jak uvádí web AAzdraví. Výsledkem je nejen čistší oblečení, ale také ochrana odtokové hadice pračky před ucpáním.

Jak očistit dům s pomocí soli podle feng-shui

Do pračky dejte špetku soli: Změkčí prádlo a udrží ho v dobrém stavu

Účinnost pracího prostředku: Překvapivá výhoda

Další nečekanou výhodou je potenciální úspora pracího prostředku. Sáček vířící uprostřed prádla a vody ho totiž pomáhá rovnoměrněji rozdělit. To znamená, že můžete použít méně pracího prostředku než obvykle, a přitom dosáhnout stejných, nebo dokonce lepších výsledků praní.

Ne každý je však o tom přesvědčen. Někteří, kteří tuto metodu vyzkoušeli, uvádějí, že není patrný žádný rozdíl v čistotě jejich oblečení ani v účinnosti praní. Tato rozdílnost zkušeností poukazuje na zásadní pravdu v oblasti rad pro domácnost: to, co u jednoho funguje jako kouzlo, nemusí mít u někoho jiného účinek vůbec žádný. Já to mám tak 50:50. Žmolky a chlupy z oblečení sice zmizí (byť ne úplně beze zbytku), ale nevšimla jsem si, že bych mohla ubrat na množství používaného pracího prostředku.

Stačí jeden šálek jedlé sody a prádlo bude perfektně měkké a jako nové iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud vás trápí množství chlupů od domácích mazlíčků nebo třeba dlouhých vlasů, pak zkuste do praní přidat sáček

Podle mě je na chytání zvířecích chlupů nejlepší sušička. Co ji mám, nemám s oblečením vůbec žádný problém,“ řekla nám k tématu čtenářka Marie T. z Pouchova. A pokud chcete životnost své pračky prodloužit ještě více, doporučují Chalupáři-Zahrádkáři tabletu do myčky.

Jak vyprat chlupy našich mazlíčků z oblečení

Jaké jsou vaše oblíbené triky pro praní prádla?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články