Dvojnásobný výnos rajčat zařídí zálivka z droždí a cukru

Zajistěte si opravdu bohatou úrodu rajčat pomocí tohoto geniálního a osvědčeného triku. Stačí vám pár surovin z kuchyně a rajčata po této zálivce porostou jako divá.

Jak na obří úrodu rajčat: V srpnu vám ji zajistí hydroxid draselný i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rajčata patří mezi nejoblíbenější plody léta, přestože jejich pěstování dokáže potrápit i zkušené zahradníky. Při dodržování určitých pravidel si však může velkou sklizeň vychutnat i úplný začátečník. Zaměřte se na tvorbu těch nejlepších podmínek a zjistěte rajčatům tu nejlepší péči. Díky tomu budete moci sklízet kyblíky plné velkých a šťavnatých plodů.

Na co při péči o rajčata nezapomínat

Tyto plodiny ke svému správnému růstu potřebují dostatek světla a tepla. Špatně snáší silný vítr i výkyvy teplot. Právě z toho důvodu je většina lidí pěstuje ve skleníku, kde je mnohem snazší zajistit stabilní klima i větší vlhkost. Půda v záhonu musí být úrodná a dobře propustná, protože zadržování přebytečného množství vody způsobuje uhnívání kořenů, plísně, nemoci i houbové choroby.

Na co se při výsadbě zaměřit

Velkou sklizeň vám pomůže zajistit také správné kombinace sousedících rostlin. Některé druhy vzájemně svádí konkurenční boj o živiny, a tím se zmenšuje i jejich celkový výnos. Vždy vedle sebe sázejte druhy, kterým vyhovují podobné životní podmínky, ale mají jiné nároky na množství živin. Neměli byste vedle sebe pěstovat ani typově podobné plodiny, které trpí stejnými chorobami a napadají je stejní škůdci.

Velká úroda cherry rajčat iZdroj fotografie: Depositphotos

Proč je důležité hnojit rajčata

Stejně jako jiné rostliny, i rajčata potřebují ke svému vývoji dostatek potřebných živin. Bez základních stavebních látek vám téměř nic neporoste. Mezi hlavní prvky patří zejména dusík, draslík a fosfor, které zodpovídají za rozvoj kořenového systému, jejich zelených částí, květů, a následně i plodů. Namísto chemických přípravků však raději sáhněte po přírodních alternativách, jejichž použití je pro rostliny i vaše zdraví mnohem šetrnější a bezpečnější.

Hnojivo z droždí a cukru

Toto účinné hnojivo si připravíte tak, že smícháte dva sáčky sušeného droždí s teplou vodou. Dále přidejte polévkovou lžíci cukru a směs důkladně promíchejte. Pár minut nechte odstát, a poté ji přelijte do větší nádoby a nařeďte s vodou. Na jeden litr vody připadne jeden sáček droždí. Podle toho si spočítejte a připravte množství, které potřebujete. Jakmile máte hotovo, pusťte se do zalévání kořenů rajčat.

Jak v průběhu roku pečovat o rajčata

Čím hnojíte rajčata v červnu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články