Rajčata se odvděčí obrovskými plody. Zálivku z droždí doslova milují

Po této zálivce vaše rajčata porostou jako splašená. Za pár korun si doma připravíte dokonalou hnojicí směs, která vám zaručeně zajistí obrovskou úrodu.

pěstování rajčat i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud toužíte po velké sklizni rajčat, zaměřte se na správnou výživu. Dodejte rostlinám potřebné živiny a podpořte jejich vývoj a růst. Vyhněte se drahým chemických přípravkům a namísto toho využijte přírodní suroviny, jejichž použití je mnohem šetrnější a bezpečnější. Ušetřete životní prostředí i své peníze a vyrobte si doma toto dokonalé přírodní hnojivo. Jedna dávka vás vyjde na pouhých 7 Kč.

Jak pečovat o rajčata

Abyste v létě mohli sklízet velké a šťavnaté plody rajčat, musíte jim zajistit tu nejlepší péči. Ať už se rozhodnete pro jejich pěstování ze semínek nebo již vzrostlých sazenic, správné životní podmínky jsou základ. Nejlépe se tyto rostliny vyvíjejí v prostředí se stabilní teplotou a vlhkým vzduchem. Proto se jim tak skvěle daří ve sklenících. Půda by měla být velmi úrodná a dobře propustná, aby přebytečná voda snadno odtékala.

Čemu se při pěstování rajčat vyhnout

Jak vám rostliny postupně porostou, měli byste jim zajistit dostatečnou oporu. Žádné listy by se neměly dotýkat země, protože to napomáhá vzniku plísní, houbových chorob a dalších nemocí. Tyto problémy vám přivodí také nadměrné zalévání rajčat. Přestože mají raději vlhkost, příliš velké množství vody vede až k uhnívání kořenů. Jakmile začnou listy rajčat žloutnout, znamená to, že trpí nedostatkem některého důležitého prvku.

Rajčata, sazeničky a plody iZdroj fotografie: Depositphotos

Proč je potřeba rajčata hnojit

Vhodným hnojivem nejenže doplníte vyčerpané zásoby živin v půdě, ale také stimulujete růst rostlin a podpoříte jejich imunitní systém. Díky tomu budou mnohem zdravější, vitálnější a odolnější vůči napadení škůdci, různým onemocněním a dalším stresovým faktorům. Dopřejte rostlinám nadstandardní zálivku touto výživnou směsí a sklízejte rajčata po kýblech.

Přírodní hnojivo z droždí

Nemusíte nutně utrácet za syntetická hnojiva, abyste svou zahradu dostatečně vyživili. Téměř na dosah máte ekonomičtější a ekologičtější variantu v podobě droždí. Z této suroviny připravíte extra výživnou zálivku, kterou nakopnete jejich růst. Stačí dvě polévkové lžíce sušeného droždí smíchat s dvěma lžícemi cukru a zalít litrem teplé vody. Směs nechte jeden až dva dny odstát, následně přefiltrujte a použijte k hnojení.

Pěstování pro začátečníky: Jak na rajčata

Čím hnojíte rajčata v květnu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články