Elixír z cibulových slupek a popela nakopne sazenice k rekordnímu růstu

Nemusíte nutně kupovat drahé speciální prostředky, aby vaše sazenice paprik byly silné a zdravé. Sáhněte namísto toho po zbytcích z domácnosti a připravte si vynikající postřik.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vhodnými hnojivy můžete podpořit vývoj a růst rostlin v jejich vegetačním období, a tím si zajistit bohatou úrodu plnou lahodné chuti. Přírodní prostředky se v poslední době těší velké oblibě z důvodu ekonomického i ekologického. Využijte zbytky z domácnosti a vyrobte si vynikající hnojící směs za pár korun, díky které vám papriky porostou jako divé.

Jak pěstovat papriky

Pokud se rozhodnete pro pěstování těchto rostlin ze semínek, bude to chtít spoustu času, trpělivosti a ty nejlepší podmínky k jejich růstu. Kromě dostatečného množství světla, tepla a vody můžete růst rostlin stimulovat vhodným hnojivem, které navíc posílí jejich zdraví a imunitu. Ty tak budou mnohem odolnější vůči napadení škůdci nebo nemocemi, a taky se dokážou lépe vyrovnat s dalšími stresovými faktory.

Ingredience k výrobě hnojiva

Toto vynikající přírodní hnojivo si za pár korun vyrobíte ze zbytků z kuchyně. Jediné, co na jeho výrobu budete potřebovat, jsou slupky ze 4 – 5 cibulí, 3 polévkové lžíce dřevěného popela a 1 litr vody. Těchto pár surovin dodá vašim mladým rostlinám veškeré potřebné živiny, a navíc je nakopne k rekordnímu růstu. Sazenice tak porostou opravdu silné a zdravé.

sazenice paprik iZdroj fotografie: Depositphotos

Výroba hnojiva

Pro přípravu této hnojící směsi napusťte do hrnce jeden litr vody a dejte vařit. Jakmile vodu přivedete k varu, přidejte cibulové slupky a nechte povařit alespoň pět minut. Poté směs odstavte ze sporáku a nechte vychladnout. Jakmile je nálev uvnitř hrnce studený, přeceďte jej a přidejte tři lžíce popela. Hotový produkt přelijte do uzavíratelné sklenice a co nespotřebujete, můžete uchovávat v lednici neomezeně dlouhou dobu.

Jak hnojit sazenice paprik

Než se pustíte do aplikace tohoto hnojiva, měli byste nejprve sazenice zavlažit čistou vodou. Poté alespoň hodinu počkejte a zalejte každou rostlinku trochou připraveného nálevu. Nezapomeňte před jeho použitím směs nejdříve důkladně promíchat, aby popel nezůstal usazený na dně sklenice. Každých 10 dní můžete tento roztok použít k hnojení sazenic paprik nebo rajčat.

Jak pěstovat papriky ve skleníku

Čím ošetřujete sazenice paprik vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články