Enormní úrodu okurek v roce 2023 zařídí zálivka z droždí a cukru

Výživa sazenic v jejich prvních dnech života může rozhodnout o tom, jak dlouho vydrží rostliny v perfektním stavu.

O enormní úrodu okurek se postará droždí a cukr i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pěstujete okurky a nejste spokojeni s jejich vzhledem? Vadnou, zdají se zesláblé, mají bledou barvu a na listech se objevují skvrny? Pak vyzkoušejte speciální zálivku z droždí a cukru. Díky ní budete mít úrodu jako nikdy předtím.

Co potřebují okurky ke spokojenosti

Pokud jste si letos vysadili okurky, pak možná také řešíte jejich nepěkný vzhled a nedostatečný růst. Sazenice okurek se často přestanou vyvíjet v důsledku prudké změny podmínek. Za jejich špatnou kvalitu může například příliš silné slunce, studený vítr nebo pokles teploty. Co se dá v takové situaci dělat? Okurky byste rozhodně měli dobře chránit. Překryjte je bílou netkanou textilií, která je ochrání před studeným větrem, deštěm, nízkými teplotami, ale také před silným slunečním zářením.

Jednoduchá zálivka z droždí a cukru

Na zálivku potřebujete 0,5 litru teplé vody, 1 polévkovou lžíci suchého droždí a 1 polévkovou lžíci cukru. Droždí rozmíchejte v teplé vodě, dokud se nerozpustí. Potom přidejte cukr a znovu důkladně promíchejte. Roztok nechte stát na teplém místě asi dvě hodiny. Po uplynutí této doby přidejte 5 litrů teplé vody a promíchejte. Jeden litr tohoto nového roztoku potom nařeďte v 10 litrech vody. A máte hotovo. Každý keřík zalijte 0,5 litrem připraveného roztoku z droždí. Vaše okurky rychle zesílí, zlepší se jejich celková kondice a lépe porostou.

O enormní úrodu okurek se postará droždí a cukr iZdroj fotografie: Freepik

Kombinace domácích prostředků pomůže

Hnojení rostlin přírodními hnojivy je jednou z nejlepších cest, jak zlepšit jejich zdraví a výnos. Osvojte si proto, jak připravit a používat hnojivo z popela, octa a vaječných skořápek pro hnojení vašich okurek, rajčat a jiných druhů plodové zeleniny. Co potřebujete?

  • Popel ze dřeva
  • Ocet
  • Vaječné skořápky
  • Voda

Toto hnojivo obsahuje minerální látky a živiny, které jsou nezbytné pro růst a zdraví rostlin. Popel z dřeva obsahuje draslík, fosfor a další minerály a ocet podporuje využití dusíku a vápníku z půdy. Vaječné skořápky jsou pak bohaté právě na vápník.

Čím hnojíte své okurky už od sazenic vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články