Gumové rukavice naplňte betonem, vznikne nádherný květináč

Vyzdobte svou zahradu nebo domácnost tímto originálním květináčem. Závidět vám budou všichni známí i sousedé. Tento jednoduchý postup zvládne každý.

kvetináč z betonu i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokud toužíte po originální zahradní dekoraci nebo chcete vhodným způsobem oživit svou domácnost, bude se vám skvěle hodit tento geniální nápad. Stačí rukavice naplnit betonem a nechat vytvrdnout. Výsledkem vám bude originální květináč, do kterého můžete zasadit libovolné rostliny. Je jen na vás a vaší fantazii, jak jej vyzdobíte a co vše do něj zakomponujete.

Co budete k výrobě potřebovat

Výroba tohoto květináče je opravdu velmi snadná. Stačí vám pár pomůcek a s přesným dodržováním návodu máte brzy hotovo. Abyste si tento originální květináč mohli vyrobit, připravte si rychleschnoucí cement, libovolnou velikost gumových rukavic a nůžky. Práci provádějte pokud možno venku nebo na místě, kde budete moci s cementem dobře pracovat, aniž byste se báli případného znečištění.

Jak vyrobit květináč

Sošku ve tvaru rukou si vyrobíte tímto jednoduchým postupem. Ze všeho nejdříve si připravte cement podle návodu uvedeném na jeho obalu. Do připravených rukavic cement opatrně nalijte. Důležité je, aby se cementová hmota dostala až ke konečkům prstů a nebyly v ní žádné bubliny. Nakonec rukavice položte a vytvarujte tak, aby vypadaly, že něco drží. Klidně je můžete zatížit nějakým květináčem nebo kamenem.

socha rukou iZdroj fotografie: Pixabay

Zdobení květináče

Jakmile cement pořádně vytvrdne, můžete opatrně rukavice rozstřihnout a sloupnout. Výsledkem bude soška rukou, kterou lze naplnit úrodným substrátem a zasadit do ní libovolné rostliny a další dekorace. Skvěle se v tomto prostředí bude dařit sukulentům nebo mechu. Ozvláštnit to pak můžete použitím dalších přírodních materiálů, kamínků nebo světýlek. Fantazii se meze nekladou.

Jak pečovat o rostliny v květináči

Upravené a hotové nádoby umístěte na vhodné místo, podle potřeb zasazených rostlin. Nezapomínejte, že některé potřebují více světla a tepla, jiné preferují stinnější a chladnější prostředí. Podle jejich specifických požadavků jim zajistěte dostatečnou zálivku a sledujte jejich potřebu vlhkosti. Pomocí speciálních hnojiv jim čas od času dopřejte potřebnou dávku živin.

Podívejte se, jak celý postup vypadá v praxi

Co originálního k výsadbě květin využíváte vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články