Není nic příjemnějšího, než se po hřejivé a relaxační koupeli zachumlat do měkké a voňavé osušky. Abyste skutečně docílili jemné tkaniny na omak, je potřeba se řídit základními pravidly při praní osušek a ručníků. Inspirujte se.
Jaké metody dodají ručníkům a osuškám na měkkosti?
Pokud budete prádlo prát následujícími metodami, bude krásně měkké:
- Do pracího cyklu nepoužívejte zásadně průmyslově vyráběné aviváže. Ty se sice tváří, že ručníky dokonale zjemní, avšak opak je pravdou. Realita často přináší to, že ručníky a osušky po použití změkčovadla ztvrdnou.
- Vyvarujte se používání chemických bělidel, které obsahují peroxid vodíku nebo alfa-hydroxykyseliny.
- Perte ručníky častěji, než jste zvyklí. Tudíž ideálně po třetím použití.
- Před sušením na šnůře ručníky a osušky dobře proklepejte. Tím zabráníte jejich ztvrdnutí.
A jak dál zacházet s ručníky?
Kromě jiného nezapomeňte ručníky a osušky ve své domácnosti obměňovat alespoň jednou za dva až tři roky. Kupujte jen ty, které jsou vyrobené z kvalitního savého materiálu. Staré osušky však nemusíte vyhazovat. Na internetu naleznete řadu tipů, jak je zužitkovat. Originální z nich bude například nová hande made předložka do koupelny.
Abyste docílili bělejších ručníků, namočte je před praním do teplé vody s trochou jedlé sody a nechte působit nejlépe přes noc. Také se vyvarujte praní ručníků s oblečením, které obsahuje háčky, zipy, či jiné kovové vystupující částice. Ty mohou totiž tkaniny osušek a rušníků mechanicky poškodit. A v neposlední řadě nezapomeňte ručníky před pracím cyklem třídit dle odstínu.
Krásný nový ručník bílé barvy můžete snadno obarvit třeba na růžovou, pokud nebudete opatrní. Když budete o osušky a ručníky pečovat dle výše zmíněných rad, určitě jim zachováte stále dokonalý vzhled a hlavně strukturu. Každé ráno nebo večer se tak můžete choulit do měkkých tkanin příjemně provoněných.