Jak na čištění trouby: Světě div se, pomůže naprosto obyčejná mince

Tento geniální trik vám pomůže vyčistit troubu od všech nečistot. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je obyčejná mince. Vaše trouba díky ní bude opět jako nová.

Tento geniální trik vám pomůže vyčistit troubu od všech nečistot i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Úklid a mytí kuchyně patří u většiny lidí mezi nejméně oblíbené činnosti. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak špinavou troubu vyčistit i bez nebezpečných chemikálií nebo namáhavého drhnutí. Díky tomuto triku to zvládne během pár minut opravdu každý. Zbavíte se i té nejodolnější špíny a vaše trouba bude opět dokonale čistá a zářivá jako nová.

Proč je dobré troubu pravidelně čistit

Během pečení může dojít k úniku těsta, mastnoty nebo některých surovin přímo na stěny trouby, které se na ně během pár minut připečou. V důsledku znečištění pak hrozí, že se při jejím dalším používání bude vaší kuchyní linout nepříjemný zápach. Abyste tomuto problému předešlí, měli byste troubu pravidelně po každém použití důkladně vyčistit a všech nových skvrn se zbavit. Pravidelně prováděný úklid navíc bude mnohem rychlejší.

Co budete k čištění troubu potřebovat

Nemusíte nutně kupovat drahé chemické přípravky plné nebezpečných chemikálií, jejichž používání je z dlouhodobého hlediska nebezpečné nejen pro životní prostředí, ale i vaše vlastní zdraví. Namísto toho sáhněte po mnohem šetrnější a bezpečnějším řešení, které vás navíc nebude vůbec nic stát. Pomocí mince troubu opět dokonale vyčistíte, aniž byste ztráceli čas namáhavým a zdlouhavým drhnutím.

Jak snadno a účinně vyčistit troubu pomocí mince iZdroj fotografie: Freepik
Jak snadno a účinně vyčistit troubu pomocí mince

Samočistící funkce trouby

Některé moderní zařízení v sobě již mají zabudovanou samočistící funkci. Ta spočívá v tom, že se vnitřek trouby zahřeje na opravdu vysokou teplotu, a tím se veškeré nečistoty a špína spálí. Nevýhodou tohoto použití je však nepříjemný zápach, který se ze spotřebiče může linout celou domácností a poměrně vysoké náklady na provoz trouby.

Jak vyčistit troubu pomocí mince

Často jsou právě ty nejúčinnější metody nejjednodušší. Jinak tomu není ani v případě čištění trouby. Nejprve se zbavte hrubých nečistot pomocí běžných čistících prostředků, které máte doma, abyste vrchní vrstvu špíny rozpustili. V dalším kroku na skvrny naneste trochu jedlé sody a pomocí rozprašovače postříkejte vodou. Nechte pár minut působit, a poté si vezměte libovolnou minci.

Skvěle se k tomuto účelu hodí desetikoruna, která má ostré hrany a ideální velikost. Tu položte na povrch trouby a začněte krouživými pohyby její špinavý povrch čistit. Veškeré nečistoty půjdou odstranit mnohem lépe, než kdybyste je čistili houbičkou nebo drátěnkou. Nakonec vnitřek trouby omyjte mokrou houbičkou a dosucha vyleštěte suchým hadříkem.

Jednoduché a ekologické čištění trouby

Jak čistíte troubu od připálených nečistot vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články