Jak na myši v domě: Vyžene je máta, levandule a ocet

Máta a levandule mají silné vůně, které někteří hlodavci nemají rádi, a ocet je při použití v domácnosti skvěle doplní.

Jak na myši v domě: Vyžene je máta, levandule a ocet i Zdroj fotografie: Vince Reinhart / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Tito malí hlodavci, ačkoli jsou chytří a přizpůsobiví, nejsou v našich domovech vítaní z mnoha důvodů, včetně možných zdravotních a bezpečnostních rizik. Naštěstí existuje řada přírodních metod, které vám pomohou se jich zbavit, aniž byste se museli uchylovat k drastickým opatřením nebo nákupu nebezpečné chemie.

Kouzelné trio: máta, levandule a ocet

Mezi domácími prostředky na odpuzování myší vynikají svou účinností zejména tři složky: máta, levandule a ocet. Tyto přírodní repelenty působí na smysly myší mnohem intenzivněji než na lidské a rychle se tak postarají o to, že se od vás opravdu bleskově odstěhují.

Máta: aromatická bariéra

Máta je díky své intenzivní vůni vynikajícím odpuzovačem myší. Umístěním čerstvých mátových lístků nebo vatových tamponů namočených v mátovém oleji na místa, kde máte podezření na výskyt myší, vytvoříte přírodní bariéru, která nezvané hosty účinně odradí. Navíc funguje i jako přírodní odpuzovač much v domácnosti, jak jsme na magazínu Chalupáři-Zahrádkáři také podrobně informovali.

jak se zbavit myší

Dejte myším najevo, kdo je pánem domu: Už žádná myší hnízda, vyžene je obyčejná skořice

Levandule: nejen pro vás

Stejně jako máta je i levandule známá svými odpuzujícími vlastnostmi. Kytice čerstvé levandule nebo sáčky s tou sušenou umístěné na strategických místech se s nechtěnými hlodavci rychle vypořádají. Levandule navíc vnese do vašeho domova uklidňující vůni, a tak vytvoří v místnostech příjemnou atmosféru.

Ocet: jednoduchý, ale účinný

Dalším účinným prostředkem, který vám může pomoci v boji proti myším, je ocet. Omytí povrchů, kde by myši mohly hledat potravu, octovým roztokem nejenže místo vydezinfikuje, ale také na nich zanechá pach, který je pro ně nepříjemný (ovšem pro vás bude podle mých zkušeností už prakticky nepostřehnutelný).

Jak vypudit myši iZdroj fotografie: Depositphotos
Máta, levandule a ocet jsou známé přírodní prostředky, které myši opravdu nesnáší. Stačí se je jen naučit správně používat

Preventivní opatření: Klíč k úspěchu

Prevence je vždy lepší než léčba. Web GoodHousekeeping. Doporučuje dbát na dodržování čistoty, a to zejména v kuchyni a kolem odpadkových košů. Vymýt, zavřít, postavit výš – to jsou tři pravidla, která byste měli vždy dodržovat. Nezapomeňte, že myši mohou přenášet nemoci, jako je leptospiróza a salmonela, jak upozorňuje web Orkin, takže udržování čistoty je také otázkou ochrany zdraví.

Jak se jednoduše a bezpečně zbavit kuny a myší na půdě nebo potkanů bez pastí a jedu

Jak se zbavujete myší doma vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články