Jak odstranit skvrny z matrace: Občas postačí trocha pěny na holení

Za čištění matrací nemusíte utrácet horentní sumy u specializovaných firem – mnohdy stačí sáhnout po pomocnících, které máte doma.

Udržet matraci v perfektním stavu není vždy tak jednoduchý úkol, jak to může na první pohled vypadat – skvělým pomocníkem je soda. i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Matrace, tichý svědek našich snů a útočiště po náročném dni, na sebe s přibývajícím časem, v němž ji používáme, nevyhnutelně nabaluje nečistoty. Ať už je to náhodný rozlitý nápoj, náš pot, drobky nebo různé kosmetické prostředky, rozhodně to znamená problém. V takovém prostředí se totiž rády množí bakterie a roztoči. A co proti nim dělat?

Pěna na Holení: Nečekaný hrdina

Ano, i ta nejlevnější pěna na holení se může stát v boji proti skvrnám na matraci vaším cenným spojencem. Tento jednoduchý trik, známý svou efektivitou, je zároveň šetrný k vaší peněžence i k přírodě. Stačí aplikovat pěnu přímo na skvrnu, počkat 10 až 15 minut a poté místo jemně vyčistit. „Když pěnu setřete vlhkým hadříkem, potěší vás nejen dokonale čistá matrace, ale také příjemná vůně,“ říká čtenářka Lenka P. z Nasavrk, která tento prostředek podle svých slovo také velmi ráda používá. A jedno balení pěny jí prý vydrží opravdu na dlouho.

Koupila dřevěné palety a tři matrace. Vyrobila v karanténě absolutní hit

Soda jako perfektní čistič

Když mluvíme o čištění matrací, nelze opomenout jedinečné vlastnosti sody, jak připomíná web Deník. Tento bílý prášek je nejen neuvěřitelně univerzální, ale také skoro až zázračně účinný. Jak sodu použít? Jemně posypte celý povrch matrace a nechte ji několik hodin pracovat. Soda absorbuje nejen nečistoty, ale i pachy a dokonce pomáhá v boji proti bakteriím.

Po pár hodinách všechny nečistoty jednoduše vysajte a pro extra svěžest přidejte několik kapek esenciálního oleje. Výsledek? Matrace, která působí jako nová. Podobný postup doporučovali Chalupáři-Zahrádkáři v podrobném článku už dříve. Na zažloutlé skvrny se vám zase může hodit šikovně namíchaný borax.

Odstranění skvrn z matrace může být někdy docela jednoduché – stačí si jen k ruce vzít pár domácích pomocníků. iZdroj fotografie: Pixabay
Odstranění skvrn z matrace může být někdy docela jednoduché – stačí si jen k ruce vzít pár domácích pomocníků

Jak na skvrny od krve

Čištění skvrn od krve patří k těm nejzáludnějším, jak upozorňuje web Vyspise. A to zvláště ve chvíli, kdy jsou přímo na matraci a nikoli na jejím potahu (matraci totiž pod studenou vodu prostě dát nemůžete). Proto vsaďte na pastu ze sody a vody, případně z boraxu nebo soli. Tuto pastu aplikujte na skvrnu a nechte působit několik hodin. Po zaschnutí ji vymněte suchým hadříkem a matraci důkladně vysajte.

Jak odstranit skvrny od moči z matrace

Jaké jsou vaše osvědčené postupy při čištění matrací?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články