Revoluční metoda v boji proti hmyzu: Dokonalá trojice surovin v mžiku zatočí s každou otravnou havětí – do vašeho domu už nepáchne

Pokud vás také rozčiluje hmyz, který vám na podzim vniká do obydlí, vyřešte tento problém jednou provždy. Pomůže vám ocet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na podzim se každý rok stahuje do domácnosti velké množství hmyzu. Bojovat s množstvím pavouků, much nebo třeba slunéček není nijak příjemné. Pokud je ovšem nenecháte do domu vůbec proniknout, nebudete muset tento problém řešit. Proto se proti nim pojistěte už předem.

3 ingredience, které odpudí hmyz

Nejčastěji hmyz proniká do našich domovů skrz nejrůznější trhliny v okolí rámů dveří neb oken, či samozřejmě skrz otevřená okna a dveře. Musíte ho tedy přesvědčit, aby tyto cesty nevolil. V létě obvykle stačí do truhlíků na parapetech nebo v okolí vchodu vysadit bylinky. Jejich aroma hmyz spolehlivě odpudí.

Ovšem na podzim začínají bylinky žloutnout a ztrácet své aroma. A jakmile se to stane, nejsou už natolik voňavé, aby hmyz odpudily. Musíte si tedy vyrobit odpuzovací sprej. Budete potřebovat tři ingredience:

  • 1/2 šálku rostlinného oleje
  • 1/2 šálky dětského šampónu (lze použít i ten, určený na jemné vlasy)
  • 1/2 šálku octu

Jak používat odpuzovač na hmyz

Všechny ingredience dobře promíchejte a přelijte do rozprašovače. Tuto směs poté nastříkejte na všechny okenní a dveřní rámy. Okamžitě začne působit a odpudí pavouky, brouky a další nepříjemné návštěvníky. Při postřiku musíte být důkladní a pravidelně ho opakovat. A jak často? Každý den to není třeba, ale dvakrát do týdne je to rozhodně vhodné.

iZdroj fotografie: Unsplash

Stejně tak obnovujte tento nástřik po každém dešti, nebo i po silnější mlze. Tyto faktory totiž mohou postřik setřít. A pokud byste náhodou neměli dětský šampon a rostlinný olej, pak použijte jen ocet. Na jeden litr vody budete potřebovat 250 ml octa. Aplikujte stejným způsobem jako postřik z octa, rostlinného oleje a dětského šamponu.

Jaké potíže řešíte nejčastěji během podzimu?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články