Když dálkový ovladač nefunguje, je čas na alobal. Už po maličkém kousku funguje jako nový

Pokud se vám rozbije ovladač na televizi, vyplatí se mít po ruce alobal. Dokáže ho totiž opravit doslova za pár okamžiků.

Když dálkový ovladač nefunguje, může pomoci alobal i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Představte si tento scénář: Pohodlně se usadíte na gauči, jste připraveni pustit si svůj oblíbený televizní pořad a instinktivně sáhnete po dálkovém ovladači. Vaše nadšení však netrvá dlouho, protože zjistíte, že váš spolehlivý ovladač jako by stávkoval. Tlačítka nereagují a vaše večerní plány jsou v troskách. Než propadnete frustraci, zvažte toto geniální a netradiční řešení: alobal. Ano, tato skromná kuchyňská pomůcka může být právě onou tajnou ingrediencí, která oživí váš dálkový ovladač a umožní vám pohodlně relaxovat u oblíbeného pořadu.

Když je problémem baterie

V moderní době se elektronická zařízení občas porouchají v těch nejnevhodnějších chvílích. Výjimkou není ani dálkové ovládání televize. Možná jste ho už nějakou dobu nepoužívali, ale v okamžiku, kdy ho vezmete do ruky, jako by se záhadně rozbil. Nejčastěji se nejedná o žádnou katastrofickou poruchu, ale jednoduše o důsledek vybitých baterií. Proto je prvním krokem při řešení problémů s nereagujícím dálkovým ovladačem kontrola baterií a jejich stavu.

Když dálkový ovladač odmítá spolupracovat

Frustrované výkřiky nebo energické třesení dálkovým ovladačem žádné zázraky nepřinesou – stejně jako křik na auto nezpůsobí jeho nastartování. Řešením je naopak klidný a metodický přístup. Začněte tím, že opatrně otevřete zadní kryt dálkového ovladače a vyjmete baterie. V mnoha případech jsou na vině právě tyto nevinné zdroje energie. K oživení dálkového ovladače často stačí vyměnit baterie za nové. Život však někdy hází klacky pod nohy a může se stát, že vám dojdou náhradní baterie nebo vám zůstane jen jedna.

Když dálkový ovladač nefunguje, může pomoci alobal iZdroj fotografie: Depositphotos

A co tedy s tím? V takovém krizovém okamžiku nezoufejte. Sáhněte po obyčejné tužce, základní školní pomůcce, která se může ukázat jako vaše záchrana. Zde je návod, jak pomocí tužky krok za krokem oživit dálkové ovládání:

  • Určete délku tužky, kterou potřebujete zkrátit, aby se dobře vešla do prostoru pro baterie.
  • Tužku opatrně zkraťte na požadovanou délku pomocí nože. Ujistěte se, že je druhý konec tužky ořezaný.
  • Vložte tužku do přihrádky na baterie a ujistěte se, že se vejde mezi kovové kontakty na obou stranách. Ostrý konec tužky by se měl dotýkat záporného pólu baterie.

Pečlivým umístěním tužky účinně přemostíte spojení mezi baterií a kontaktními body, čímž dálkové ovládání oživíte. Jedná se o jednoduché, ale pozoruhodně účinné řešení, které využívá vodivých vlastností grafitu v tužce.

Jak se ochránit proti zlodějům iZdroj fotografie: Pixabay

Alobal jako alternativní řešení

Pokud se však ocitnete bez náhradních baterií nebo dokonce bez tužky, nemusíte se bát. Právě tady vám šikovně poslouží alobal. I s malým proužkem můžete svému dálkovému ovládání opět vdechnout život. Zde je návod, jak na to:

  • Uřízněte malý proužek alobalu a složte ho do úhledného čtverce. Ujistěte se, že je čtverec alobalu dostatečně velký, aby se vešel mezi baterie a kontaktní pružiny uvnitř dálkového ovladače.
  • Umístěte složený čtverec fólie mezi baterie a kontaktní pružiny tak, aby se jeden konec dotýkal záporného pólu baterií.
  • Hliníková fólie funguje jako vodivý můstek a zvyšuje vodivost mezi bateriemi a kontakty. Tento chytrý fyzikální hack dokáže často zesílit výkon i vybitých baterií, čímž vašemu dálkovému ovládání dodá nový život.

Tato technika s hliníkovou fólií může být obzvláště užitečná, když máte co dočinění s různými velikostmi baterií. Pokud například dálkové ovládání vyžaduje baterie AA, ale vy máte po ruce pouze baterie AAA, může fólie posloužit jako účinný prostředník. Svou cestu do obchodu tak můžete odložit. A alobal vám může posloužit i jako pomocník před zloději – stačí ho chytře použít.

Podívejte se na to, jak celý trik funguje.

Jak řešíte nejrůznější technické problémy vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Markéta Kadeřábková

Do magazínu Chalupáři-Zahrádkáři pro Vás přispívám již třetím rokem, specializuji se na pokojové květiny, dekorace a zahradu. Jakékoliv připomínky mi můžete zaslat na [email protected]

Zobrazit další články