Když vám spadne lžička na zem: Podle lidových pověr jde o signál nadcházejícího štěstí

Pokud vám dnes ráno spadla na zem lžička, podívejte se, co to pro vás znamená – dost možná bude tenhle den stát za to.

                   

V mnoha kulturách jsou předměty denní potřeby často opředeny pověrami a nesou tak prý poselství z vesmíru o naší budoucnosti. Jedním z takových skromných, ale záhadných předmětů je docela obyčejná kávová lžička.

Lžička jako předzvěst návštěvníků

Cinknutí lžičky o zem není prý jen hluk, ale i prorocký zvuk. Oznamuje blížící se příchod hosta, často ženy, která nemusí být nutně známou tváří. Zajímavé je, že se očekává, že tato návštěva přinese dobré zprávy.

Příběh lžičky: širší spektrum významů

Prý ovšem záleží na tom, jak vaše lžička o podlahu udeří. Pokud se totiž navíc ještě někam zakutálí (obvykle proto, že se od něčeho odrazí), věští to prý naopak možné konflikty, zejména mezi manželi. Pozor tedy na to.

Věštby z čajové lžičky

Povaha čajové lžičky dodává věštbě další vrstvy. Spadlá čajová lžička, zejména v rukou mladé ženy, je považována za dobré znamení. Význam má však i způsob, jakým dopadne:

  • Nabírací stranou nahoru: Očekávejte návštěvu dětí, symbol radosti a nevinnosti, které vstupují do domova.
  • Nabírací stranou dolů: Naznačuje, že děti opouštějí rodičovské hnízdo – rodina by tedy měla být maximálně jednotná a poskytnout jim potřebnou podporu.
Náhodné události, jako je spadnutí lžičky, mohou symbolizovat blížící se pozitivní události nebo štěstí v životě. iZdroj fotografie: Pixabay
Náhodné události, jako je spadnutí lžičky, mohou symbolizovat blížící se pozitivní události nebo štěstí v životě

Směr rukojeti lžičky

Pokud rukojeť směřuje ke dveřím, symbolizuje řešení a odchod; pokud od nich, naznačuje, že rodiče možná budou muset zasáhnout, aby vyřešili problémy svých dětí. U těch, kdo nemají děti, může padající lžička naznačovat návštěvu přátel s jejich malými dětmi a proměnit domov v centrum smíchu a povídání.

Co věští přílet straky na dvůr

Přílet straky na zahradu aneb co praví lidové tradice. Předpovídá finanční výdaje a hodnotí bezpečnost domu

Lžička a osobní charakteristiky

Nejen při padání, ale i při používání lžičky se věří, že odráží osobnost člověka. Co o vás vypovídá to, jak zacházíte se lžičkou při pití kávy nebo čaje? Web AhaOnline nabízí tyto možnosti: která z nich platí pro vás?

  • Pokud jste někdo, kdo hlasitě cinká lžící o šálek, jste vnímáni jako dominantní osobnost, vyžadující pozornost. Býváte také puntičkářští.
  • Pokud po zamíchání kávy olíznete lžičku, budete působit jako požitkáři, kteří si z celého srdce vychutnávají radosti života.
  • Ponechání lžičky v šálku během pití je považováno za známku opatrnosti a upřednostňování jistoty.
  • A pokud lžičku jednoduše odložíte kamkoli (jako já), jste prý rebel a chaotik.
Spadlá čajová lžička, zejména v rukou mladé ženy, je považována za dobré znamení iZdroj fotografie: Pixabay
Spadlá čajová lžička, zejména v rukou mladé ženy, je považována za dobré znamení

Negativní věštba hodin

Ovšem zatímco lžičky prorokují spíše drobnější události, podle webu Dáma lze v domácnosti nejít docela jiný předmět, který dokáže věštit negativní budoucnost: hodiny. V esoterické tradici představují pomíjivost času a života. Zastavené hodiny mohou být předzvěstí závažných zpráv, jako je smrt nebo ohrožení milované osoby.

Bývají tak opravdu mrazivou připomínkou křehkosti života. Podobně mohou hodiny spadlé ze zdi upozorňovat na blížící se nemoc nebo jinou významnou negativní životní událost a nabádat členy domácnosti, aby se připravili na náhlé změny.

Chalupáři-Zahrádkáři v minulosti také upozornili na zajímavou pověru související se sázením rosltin i na nebezpečí ponechávání klíčů v zámku.

Jak je to ve skutečněji s pátkem 13.? Jde o pouhou pověru, nebo má skutečně něco do sebe?

Na jaké pověry věříte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články