Přílet straky na zahradu aneb co praví lidové tradice. Předpovídá finanční výdaje a hodnotí bezpečnost domu

Straky se prý nikdy na zahradě neobjevují jen tak. Mnohdy mohou svou přítomností předznamenávat smutnou nebo naopak radostnou událost.

Co věští přílet straky na dvůr i Zdroj fotografie: Peter O'Connor aka anemoneprojectors / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Se strakami je spojeno mnoho znamení, ale většina z nich je negativních. To však neznamená, že byste měli hned podléhat panice. Naopak – najít lze i pozitivní významy, věštící štěstí a dobrý život. Podívejte se, co znamenají různé druhy chování straky na zahradě.

Když straka klepe na okno

Pokud se straka posadí na okno a zaklepe na něj zobákem, znamená to špatné zprávy. Pokud pak dokonce narazí do skla a zemře, může to značit těžkou nemoc nebo smrt. Na druhou stranu, pokud straka na okně jen sedí nebo po něm chodí, je to dobré znamení a hostitelé mohou očekávat příjemné zprávy nebo nečekané hosty.

Co věští přílet straky na dvůr

Když straka přiletí na dvůr, může to znamenat, že majitel domu má ve svém okolí závistivce a nepřející lidi, kteří ho pomlouvají a šíří o něm fámy. Pokud straka chodí na dvoře před domem, znamená to nepředvídané výdaje, potíže a problémy v práci. Jestliže však vletí do domu a křičí, je to dobré znamení – značí obvykle uzdravení a úspěch. To se ovšem může vyrušit, pokud máte v domě kapradinu.

Straka na balkóně varuje

Pokud straka přiletí na balkón, varuje před možnou loupeží. Ale když tito ptáci jen tak cvrlikají na dvoře, znamená to brzký příchod nějakých dobrých zpráv nebo novinek. Pokud straka sedí na plotě a křičí, očekává se příchod hostů a bouřlivá hostina a posedává-li často na střeše, znamená to, že dům je bezpečný a nečekají vás v nejbližší době vůbec žádné potíže. A jestliže si dokonce postaví hnízdo vedle domu, může to znamenat rychlou svatbu a šťastné manželství.

Co věští přílet straky na dvůr iZdroj fotografie: Pixabay

Když přiletí stračí rodina

Jestliže k vám dlouhodobě zalétávají alespoň dvě straky, je to dobré znamení, které věští štěstí. Ale jestliže se vám na dvoře objeví rovnou celé hejno čtyřiceti strak a nejméně pět z nich se od hejna alespoň na chvíli odpojí, může to znamenat objevení nového člena rodiny nebo příchod hostů. Čtyři straky zase značí radostnou zprávu a tři straky svatbu. A víte, co se stane, pokud najdete ve vajíčku dva žloutky?

Všechna tato znamení jsou spojená s povahou a počtem strak. Pokud je jich více, znamená to do budoucna obvykle lepší zprávy. Pamatujte si to, až vám příště tito občas trochu hluční ptáci přiletí na zahradu. A řídit se můžete i starým českým příslovím, které říká, že: „Přiletí-li straka brzo na podzim ke vsi, bude záhy sněžit.“ A inspirovat se můžete i dalšími „ptačími“ příslovími:

  • „Když v březnu vrány krouží, sníh už není moc hluboký.“
  • „Když v dubnu kos poletoval, brzo už se osivo sázet smělo.“
  • „Když čáp hnízdo opravuje, před deštěm se ukrývá.“
  • „Když v říjnu ptáci odletěli, bude zima dlouhá a tvrdá.“
  • „Když v listopadu na stromech zůstanou ptáci, bude zima mírná.“

Na jaká dobrá či špatná znamení věříte vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články