Krmení jahod během květu: Skvělou úrodu zařídí manganistan draselný

Připravte si doma toto extra účinné a výživné hnojivo z manganistanu draselného. Po této zálivce vám jahody porostou jako divé. Takto si zajistíte opravdu velkou úrodu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jahody jsou jedním z nejoblíbenějším plodů léta. Ať už dáváte přednost čerstvě utrženým, v marmeládě nebo sladkých knedlících, nikdy jich není dost, abyste se jich na dlouho přejedli. Bohatou sklizeň plnou velkých a sladkých plodů vám zařídí správné hnojení. Aplikujte na rostliny tuto výživnou zálivku a dopřejte jim tu nejlepší péči. Díky tomu budete sklízet košíky plné jahod.

Na co se zaměřit

Aby byla vaše jahodová úroda co největší, musíte těmto rostlinám zajistit ty nejlepší podmínky a správnou péči. To spočívá především ve vhodném umístění. Vysaďte je na slunné a teplé místo, kde se jim bude skvěle dařit. Zároveň v jejich blízkosti vysaďte česnek nebo cibuli, jejich aroma totiž odradí šneky, slimáky a některé další škůdce, kteří by vás o plody jinak připravili.

Proč je důležité jahody hnojit

Vhodnými hnojícími směsmi stimulujete rozvoj kořenového systému i vývoj zelených částí, květů a plodů. Navíc podpoříte jejich imunitní systém a zlepšíte celkové zdraví, díky tomu budou mnohem odolnější vůči útokům škůdců, nemocem, houbových chorobám a vzniku plísní. Mnohem lépe se budou vyrovnávat také se změnou počasí a dalšími stresovými faktory.

Namulčované zrající jahody iZdroj fotografie: Pixabay

Čím hnojit jahody

Nemusíte nutně kupovat drahá hnojiva plná nebezpečných chemických látek. Ta velmi snadno a levně nahradíte přírodními alternativami, které jsou pro vaše zdraví i celou zahradu mnohem šetrnější a bezpečnější. Vyrobte si doma tuto účinnou hnojící směs a dopřejte jahodám extra dávku živin. Díky tomuto jednoduchému triku budou opravdu hojně plodit.

Jak si vyrobit domácí hnojivo

Pro výrobu tohoto hnojiva budete potřebovat půl litru vody a 5 gramů manganistanu draselného. Obě složky smíchejte, a nakonec nařeďte s dalšími 10 litry vody. Výsledný nálev musí mít světle růžovou barvu. Směs lze ještě obohatit polovinou lžičky kyseliny borité (pokud ji doma někde najdete), kterou napřed smícháte s trochou horké vody, a 10 kapkami jódu. Připravený roztok důkladně promíchejte a následně pomocí rozprašovače nastříkejte na rostliny. 

Jak si vypěstovat bohatou úrodu jahod

Čím hnojíte jahody v červnu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články