Lahev oblíbené šumivé limonády se může postarat o bezpečí celé rodiny, při správném použití může doslova zachránit život

Někdy mohou k bezpečí v domě přispět zcela obyčejné prostředky. Jako například lahev s oblíbenou šumivou limonádou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos / Юлиан Пригожин / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pokud také patříte mezi fanoušky šumivých nápojů, pak by vám určitě neměl uniknout oblíbený trik, který se postará o bezpečnost všech, kteří žijí ve vaší domácnosti. Rozhodně byste tak měli vždy mít jednu lahev šumivé limonády pěkně po ruce ve skříni. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

Coca-Cola na požár v domě

A proč to dělat? Jestliže totiž ve vašem domě vypukne požár, můžete mít problém dostat se rychle ke zdroji obyčejné vody z kohoutku. I ta navíc ne vždy bude na vzniklý problém stačit. A právě tehdy se vyplatí sáhnout po Coca-Cole nebo jiné šumivé limonádě. Stačí jí jen několikrát pořádně protřepat, a poté jen mírně povolit uzávěr, aby se sladká tekutina dostala z nádoby pod tlakem.

Poslouží vám tak jako primitivní hasicí přístroj. Jde o trik, který zvládne úplně každý, i když budete dost možná u několika prvních pokusů bojovat se správně pootevřeným uzávěrem. Vyplatí se tedy s lahví trochu trénovat. Potom vám poslouží stejně dobře, jako běžný hasicí přístroj, který má doma navíc jen skutečně málo domácností.

Jak funguje Coca-Cola na hašení

A jak je tajemství úspěchu při použití tohoto nápoje? Coca-Cola a další limonády se samozřejmě skládají především z vody. Ovšem jako bonus v sobě obsahují i oxid uhličitý, který vám se zkrocením plamenů také významně pomůže. Oheň totiž ke svému rozšiřování potřebuje kyslík, oxid uhličitý na něj působí přesně opačně.

Lahev šumivého nápoje ve skříni iZdroj fotografie: Depositphotos

Další využití Coca-Coly v domácnosti

Ovšem tento oblíbený nápoj můžete využít i jinak. Skvěle poslouží třeba jako odrezovač. Stačí do něj ponořit rezavé hřebíky nebo jiné předmět, které potřebujete očistit od rzi, a nechat je tam přes noc. Uvidíte sami, jak rychle se rez odporoučí. A pokud tuto limonádu nalijte do záchodové mísy a také ji tam necháte působit alespoň 8 hodin, vyčistíte ráno všechny usazeniny i vodní kámen doslova za pár vteřin.

Podívejte se na to, jak lahev používá profesionální hasič

Jaké netradiční využití máte pro šumivé limonády vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články